Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Real Madridi mposhtet nga Espanyoli, vendos goli i Morenos në kohën shtesë (Video)

Real Madridi ka pësuar humbje si mysafir nga Espanyoli me rezultat 1-0.  Me Cristiano Ronaldon në pushim, Real Madridi duket një skuadër normale që as ndaj Espanyolit nuk arrin ta

Lugina

Komedia “Maratonistët” do të shfaqet në Bujanoc

Në shtëpinë e Kulturës në Bujanoc do të shfaqet komedia “Maratonistët” të cilën do ta interpretojnë aktorët nga teatri i qytetit të Preshevës. Kjo komedi është në regji të Kastriot

Sport

Vetëm Mbappe më i mirë se Cutrone

Patrick Cutrone është emri i momentit në Serie A, pasi sulmuesi edhe pse tani i ka mbushur 20 vjet, po mban Milanin mbi supe. Nga statistikat e fundit, del që

Sport

Australi: Shënohet goli më qesharak në historinë e futbollit (Video)

Ndeshja e raundit të parë në Ligën e Australisë “NPL”, mes Melbourne Knights dhe Oakleigh Cannons (3-2), do të mbahet mend gjatë për shkak të një goli të pabesueshëm. Ishte

Sport

Liga e Kampionëve, UEFA zbulon disa ndryshime për sezonin 2018/19

Siç ndodh shpesh në “kate” të larta të UEFA-s, këtë vit qeveria europiane e futbollit ka vendosur të bëjë disa ndryshime në garën më të rëndësishme për klubet e kontinentit

Sport

Drejtuesit e Manchester United të dëshpëruar me Alexis Sanchezin

Anëtarët e bordit të Manchester United u takuan me drejtuesit rivalë të Ligës Premier javën e kaluar dhe e pranuan privatisht që nuk janë të kënaqur që kanë nënshkruar me

Sport

Reali dëshiron që James të jetë pjesë e marrëveshjes për Lewandowskin

Robert Lewandowski është edhe në radarin e Real Madridit. Sipas AS, Los Blancos do e shfrytëzojnë edhe kartonin e James Rodrigez për të sjellë në Spanjës sulmuesin polak.  Kolumbiani është i

Sport

Infantino së shpejti do të vizitojë Shqipërinë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, së shpejti do të vizitojë Shqipërinë. Gjatë takimit të sotëm në Bratisllavë, gjatë punimeve të Kongresit të UEFA-s, kreu i FIFA-s pranoi me kënaqësi ftesën

Sport

Sa jemi gabuar me Gattuson…

As edhe tifozët më optimistë të Milanit nuk e kanë menduar se Gennardo Gattuso do t’i transformonte ata në mënyrë taktike dhe psikologjike. Kush e priti këtë. Një revitalizim të

Sport

Latifi i lumtur se ka arritur të jetë në top pesëshen e UFC-së: Çdo gjë është e mundur nëse luftoni për atë

Java e fundit e muajit shkurt të vitit 2018 është një nga ato që Ilir Latifi nuk do ta harrojë kurrë. Kjo pasi puna e madhe ndër vite i është