Real Madridi do ta shet Iscon, shumë klube të mëdha në garë

Real Madridi do ta shet Iscon, shumë klube të mëdha në garë

Real Madridi ka vendosur që ta shes Iscon në afatin kalimtar veror.

Sipas asaj që shkruan AS, Zinedine Zidane, është i dëshpëruar me paraqitjen dhe tashmë Florentino Perez ka filluar punën për t’i gjetur një klub të ri.

Isco ka rinovuar këtë vit deri në vitin 2022, dhe ka një klauzolë prej 700 milionë euro.

Isco seoznin e shkuar trgeoi formë të lartë

Sipas gazetës spanjolle, Juventus i vazhdon ta përcjell nga afër ish lojtarin e Malagas tash e një kohë dhe dëshiron që ta kthej në qendër të projektit.

Në aspektin taktik, Isco do të ishe një blerje perfekt.

Për të ka interesim edhe nga klubet si Manchester City, Liverpool, Bayern Munich dhe Arsenal.Real Madridi është duke kërkua sulmues me Robert Lewandowskin që ka kërkuar bashkimin me klubin.

Po ashtu edhe Mauro Icardi është lojtar që pëlqehet nga mbretërit.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*