(VIDEO) City nuk është aq i fuqishëm sa pretendohet, eleminohet prej FA Cup nga Wigani i kategorisë së tretë

(VIDEO) City nuk është aq i fuqishëm sa pretendohet, eleminohet prej FA Cup nga Wigani i kategorisë së tretë

Manchester City ka treguar dobësinë e parë këtë sezon duke u mposhtur në udhëtim te skuadra e kategorisë së tretë (League One), Wigani, me rezultat minimal 1-0 duke u eleminuar nga gara e parë, FA Cup.

Gjasat e Cityt për të mbyllur trefun me katër trofe janë shuar përfundimisht pas këtij takimi.

Takimi nisi për për qytetarët, të cilët kishin sulme në atë që ishte formacioni më i fortë i Guardiolas që nuk kurseu lojtarët për këtë takim që u mendua të jetë një kafshatë e lehtë për skuadrën milionere.

Megjithatë, Fabian Delph u përjashtua pas një ndërhyrje të ashpër në fund të pjesës së parë dhe kjo vështirësoi gjërat më shumë se është pritur për mysafirët.

Në pjesën e dytë City natyrisht se doninoi, megjithatë, Wigani kishte fjalën e fundit në takim.

Deri në fund të takimit City tentoi që të barazonte për të siguruar nëj barazim në këtë takim dhe një ndeshje kthyese, por City nuk ja doli që ta bënte këtë.

City kështu eleminohet nga FA Cup, kurse Wigani avansohet në çerekfinale.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*