Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

Protestuesit përplasen me policinë në Rrugën e Kombit, digjet sporteli i pagesës (Video)

Protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes së taksës ka dalë jashtë kontrollit dhe protestuesit pasi u përleshën me forcat e policisë, kanë shkatërruar edhe koncesionarin e ngritur për pagesën

Rajoni

Përleshja në Rrugën e Kombit, Rama kërcënon protestuesit

Pas dhunës në Rrugën e Kombit ku protestuesit u përleshën me forcat e rendit dhe më pas shkatërruan edhe sportelin e pagesës së taksës, ka reaguar kryeministri Rama. Me anë

Lugina

Avionët ushtarak përsëri manovrime mbi qiellin e Preshevës (Video)

Serbia ka vazhduar me provokime në Luginë të Preshevës. Në mëngjesin e djeshëm mbi qiellin e Preshevës përsëri janë parë avionët serb të të cilët kanë vazhduar manovrat e tyre.

Lugina Opinione

Kosova po e braktis Preshevën ashtu sikurse Shqipëria ka braktisur Kosovën

Opinion nga Ardian Muhaj Në një konferencë që u mbajt në korrik në Preshevë, u përqëndrova tek nevoja e renditjes së përgjegjësive politike mes Shqipërisë dhe Kosovës në rajon dhe tek

Rajoni

“Luftë” në rrugën e Kombit, protestuesit djegin kabinat e taksës (FOTO&Video)

Situata në Rrugën e Kombit i përngjan një “lufte” të vërtetë. Qindra protestues janë përplasur me policinë e Shtetit duke shkatërruar çdo gjë dhe duke qëlluar me gurë edhe policinë.

Rajoni

Zvicër 31 mars, Bora e madhe shkakton kaos para tunelit Gotthard

Reshje të fuqishme të borës edhe në ultësira, kanë shkaktuar kaos në mëngjesin e sotëm para tunelit Gotthard. Shumë automjete që po shkonin nga Zvicra veriore drejt jugut janë detyruar

Sport

Orari, parashikimi dhe çdo gjë tjetër që duhet të dini për meçin Joshua – Parker

E shtuna e fundit për muajin mars është dita e shumë pritur për adhuruesit e boksit. Pse, çfarë ka? Anthony Joshua dhe Joseph Parker do të përballen me njëri-tjetrin për

Rajoni

Gjashtë shtetas turq të deportuar nga Kosova arrijnë në një stacion policor në Stamboll

Gjashtë shtetas turq të deportuar nga Kosova tashmë gjenden në një prej stacioneve policore të Stambollit. Policia e Kosovës gjatë ditë së sotme ka arrestuar gjashtë shtetas turq pas një

Lugina

Kryetari i Serbisë s’i kupton kritikat për fluturimin e ulët të avionëve mbi Preshevë

“Nuk i kuptoj kritikat për shkak të fluturimit të ulët të avionëve mbi Preshevë. Avionët e ushtarakë të Serbisë do të fluturojnë nëpër gjithë hapësirën ajrore të Serbisë. Gjë e

Rajoni

Gjuriqi vjen sërish në Kosovë

Mediat serbe raportojnë se drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq më 20 prill do të rikthehet në Kosovë. Danas, duke cituar burime brenda Qeverisë së