Barcelona mund të detyrohet ta shes Umtitin shkaku i Financial Fair Play

Barcelona mund të detyrohet ta shes Umtitin shkaku i Financial Fair Play

Rregullat e Financial Fair Play, mund ta lejojnë Manchester Unitedin të mendojë seriozisht për mbrojtësin e Barcelonës, Samuel Umtiti.

Francezi thuhet se ka arritur marrëveshje me gjigantët katalunas, por ende nuk është nënshkruar kontrata.

Por blerja e Philippe Coutinhos nga Liverpool për 160 milionë euro, ka bërë që kontrata me francezin të vonohet deri në qershor.

Umitit (Getty Images)

Umtiti ka klauzolë largimi për 60 milionë euro, që jep një mundësi largimi lojtari në këtë afat.

Jose Mourinho vazhdon ta sheh si lojtar të rëndësishëm për ta përforcuar mbrojtjen, pasi nuk është i kënaqur me Chris Smalling dhe Phil Jones.

Ousmane Dembele e Samuel Umtit. (Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images)

Edhe Manchester City mund të tentojë sezonin e ardhshëm, ndërsa Ed Woodward ka filluar punën për mbrojtësin.

Umiti ka ardhur nga Lyon te Barcelonë, ka ka arritur të tregojë nivel të lartë.

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*