Mbretrit vendosin rregullat në Champions, Ronaldo komandanti golave

Mbretrit vendosin rregullat në Champions, Ronaldo komandanti golave

Real Madrid një hap para gjysemfinales me kryembretin Ronaldo.

Goleadori C.Ronaldo shënon ende pa u lagur mir fanellat e lojtarve që në min 3 për 1:0 ne avantazh dhe kështu përfundon pjesa e pare në Torino.

Pjesen e dyt zonja e vjeter e nisi më agresiv por Reali me kujdes luanin dhe papritmas një me një krosim nga ana e Carvajal dhe Ronaldo shënon golin e vitit për 2:0 64 min.

Dy minuta me vone ndeshkohet me kartonin e dyt P.Dybala dhe Juventus mbetet një lojtar me pak.

  1. Goli tretë u shënua nga mbrojtesi Marcelo në min 76′ 

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*