Interi dhe PSG shfaqin interesim për Bardhin

Interi dhe PSG shfaqin interesim për Bardhin

Enis Bardhi është cak i Interit dhe Paris Saint Germainit, kështu raporton ESPN.

Mesfushori i cili mbush 23 vjet në korrik është nën kontratë me Levanten deri në vitin 2020, me opsion edhe për dy tjerë.

Ai është blerë nga Ujpest FC (Hungari) në verën e 2017 për 1.5 milion euro.

Enis Bardhi duke festuar golin ndaj Barcelonës (Foto: Getty Images)

Vlera e kartonit të Bardhit është shumëfishuar pas nëntë golave dhe një asistimi në 25 ndeshje për ‘Lakuriqët’ këtë sezon.

Së fundmi herë Bardhi shënoi dy gola në fitoren 5-4 ndaj Barcelonës.

 Me siguri numri i skuadrave të interesuara për shqiptarin që përfaqëson Maqedoninë do të rritet gjatë verës.

Specialiteti i tij janë golat nga gjuajtjet e lira, ai ka shënuar pesë herë nga 16 tentime.

Tags: Bardhi, Inter, Levante, PSG

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*