Archive

Kthehu mbrapa
Lugina Sport

(VIDEO) Lugina merr tri pikë në tavolinë

K.F. ”Lugina” ndeshjen e saj të radhës duhej të përballej me  K.F ”Rota”. Ekipi musafirë nuk udhëtoi drejt Preshevës, duke bërë që KF Lugina ti merr tri pikë në tavolinë.

Lugina

(VIDEO) Deponia e Preshevës, rrezik për jetën e qytetarëve, ndalohet keqpërdoruesit

Deponitë e egra në Komunën e Preshevës janë një pasqyrë e disfatës shoqërore për mirëmbajtjen e ambientit. Këtë fenomen po e fuqizojnë , qytetarë të pandërgjegjshëm duke  hedhur mbeturina vend

Rajoni

Policia e Serbisë vë në pranga 67 persona për drogë

Policia e Serbisë gjatë një aksioni të planifikuar ka arrestuar 67 persona, ndërsa ndaj 129 personave tjerë është ngritur akuzë për vepër penale, derisa tetë persona janë prangosur me kërkesë

Sport

Këto janë tetë skuadrat shqiptare që do të luajnë në garat evropiane – Tri në Ligën e Kampionëve dhe pesë në Ligën e Evropës

Tetë skuadra nga trojet shqiptare do të na përfaqësojnë në garat evropiane gjatë sezonit të ardhshëm në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën e Evropës. Duke filluar nga Drita në

Rajoni

Babai mbyt femijën e tij në Kamenicë

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vrasje të rëndë në fshatin Karaqevë të Kamenicës, ku babai ka mbytur fëmijën e tij. Ndaj viktimës L.B, i lindur në vitin 2004,

Magazina

Edhe aktoret turke i ‘hyjnë’ briskut, Bahar ka kryer një operim që e ndryshoi plotësisht!

Aktorja turke Gaye Turgut e njohur për shqiptaret si ‘Bahar’ nga seriali “Më Fal”, ka kryer një operim me të cilin ka ndryshuar shumë në fytyrën e saj. Kjo pak

Teklologji

Apple në gjyq për shkak të kufjeve “të rreme”

Një gjykatë amerikane ka vendosur të ndërmarrë veprime ligjore kundër Apple për shkak se kufjet e kompanisë nuk mbajnë baterinë ashtu sikurse është reklamuar. Shtatë konsumatorë nga qytete të ndryshme

Lugina Rajoni

Kurti: Pse Kosova nuk e ngriti problemin e shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka paraqitur planin 4+1 për dialogun me Serbinë të subjektit të cilin ai e udhëheq por ka përmendur edhe

religjion

Myslimani në Indi rrahet për vdekje pasi theri lopën

Është rrahur deri në vdekje një mysliman në Indi, i cili akuzohej për therjen e një lope. 45 vjeçari shënon viktimën e fundit të komunitetit Hindus, qe e shohin lopën

Shendetesi

Ramazani, shtatzënia dhe gjidhënia

Kur jeni shtatzënë është shumë me rëndësi që të kujdeseni për veten tuaj. Por, nëse keni bërë plan që të agjëroni muajin e shenjtë të Ramazanit, mund të keni shumë