Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Interi ofron 50 milionë euro për Benzeman

Skuadra e Interit ka bërë gati 50 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzema gjatë kësaj vere. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja italiane

Shendetesi

Gjethet e rrushit kundër reumatizmit dhe inflamacionit

Gjethet e rrushit janë pjesë e pamohueshme e gatimeve më të shijshme mesdhetare. Ato janë tepër popullore në Shqipëri sidomos për dashamirësit e japrakut ose dollmasë. Por gjethet e rrushit

Magazina

Rovena Stefa publikon videon e këngës “Mallkuar”

Rovena Stefa para tre muajve erdh me një video teksa shihet si një super vashë. Bukuroshja shqiptare tashmë ka publikuar këngën më të re që për tematikë dashurinë. “Mallkuar”, titullohet

Shendetesi

Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit

Agjërimi gjatë muajit të Ramazanit për besimtarët e fesë Islame është një prej 5 ritualeve të shenjta. Pacientët me sëmundje të ndryshme përkundrejt gjendjes së tyre shëndetësore gjatë Ramazanit dhe

Shendetesi

Dieta kineze: Hiqni më shumë se pesë kilogramë për një javë!

Me zvogëlimin e marrjes së kalorive dhe mjaft lëngjeve mund të hiqni pesë kilogramë për një javë. Ushqimi kinez çon në humbjen e peshës për shkak të faktit që kufizon marrjen

Magazina

E kishte poshtë oborrit, por nuk e kishte ditur – pronari i shtëpisë zbulon bunkerin e luftës që nuk është prekur në dekada (Foto)

Një pronar i shtëpisë që po kryente punë rinovuese gjeti më shumë se që kishte pritur kur kuptoi se një bunker i luftës gjendej në kopshtin prapa shtëpisë së tij.

Shendetesi

Bimët dhe mëlmesat për mbrojtje nga sëmundjet

Herën tjetër kur të sëmureni, kapërceni shkuarjen te mjeku. Zgjidhja për problemet tuaja, besoni apo jo, gjendet në dollapët e kuzhinës. Gjyshërit tanë shpesh janë drejtuar nga bimët dhe mëlmesat

Rajoni

Turistja rrëmbehet në aeroportin e Bangkok, për lirimin e saj u kërkuan para – pamjet e kamerave të sigurisë zbulojnë gjithçka (Video)

Ky është momenti tronditës kur një grua është rrëmbyer në aeroportin e Bangkok-it pa ndonjë udhëtar tjetër që vërejti se diçka nuk ishte në rregull. Sipas mediave të huaja, përcjell

Magazina

Si arriti ta sfidonte gravitetin Michael Jackson në hitin “Smooth Criminal”?

Arritjet muzikore të Michael Jackson janë të pabesueshme: artisti i parë që ka fituar tetë Grammy në një natë; artisti i parë që ka shitur më shumë se një milion

Lugina

(Video) Serbia lejon botimin e 5 librave në gjuhën shqipe

Katalogut të teksteve në Gjuhën shqipe, të lejuara nga Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë  të Rep.Serbisë, iu shtuan edhe tekstet, si:  Abetarja, Dituri Natyre 1, Edukimi Figurativë 1,2,3, nga shtëpia