Archive

Kthehu mbrapa
Lajme Lugina

Shkodran Tolaj: Dua te jetoj ne Medvegjë – Takimet e Vendlindjes

Shkodran Tolaj: Dua te jetoj ne Medvegjë Kengetari I mirenjohur Shkodran Tolaj ne manifestimin ” Takimet e Vendlindjes ” ne Tupalle te Medvegjes u shpreh I kenaqur me bukurite e natyres

Lugina Sport

El Clasico, ndeshja ku luajnë 32 lojtarë të Kupës së Botës

El Clasico përsëri do të presë disa nga futbollistët më të mirë nga e gjithë bota, këtë herë duke ardhur vetëm një muaj para fillimit të Kupës së Botës 2018,

Lugina Sport

(VIDEO) Nuhiu shënon përsëri për Sheffieldin

Atdhe Nuhiu ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës ka shënuar një tjetër gol me skuadrën e Sheffielid Wednesday. Në përballje ndaj Norwichit, Nuhiu ka shënuar

Uncategorized

Diplomatët amerikanë: Serbia ta njohë Kosovën, s’është koha për shkëmbim territoresh

SHBA’të do të duhej të vazhdojnë mbështetjen për anëtarësimin e Serbisë në BE, por edhe për pozicionin e Serbisë se nuk ka anëtarësim pa njohjen e Kosovës dhe përshtatjen politikës

Lugina

(VIDEO) Flet me brushë Demir Behluli ( 10.02.1938 – 04.05.2018 )

Teksti dhe muzika : Demir Krasniqi N’ Karadak, në fshatin Binçë, Një ditë shkova me ca miq … Hymë në kishë për mrekulli – Me pa art dhe histori !…

Lugina

Printo këtë artikull Varroset me nderime piktori dhe shkrimtari Demir Behluli nga Presheva

Në moshën 80 vjeçare ka ndërruar jetë Demir Behluli nga fshjati Ranatoc i Preshevës pas një sëmundje. Varrimi i të ndjerit Demir Behluli bë sot me 4 maj 2018 (e

Lugina

Në Preshevë do të hapet fakulteti i shkencave Islame

Muftinia i Luginës së Preshevës Fikret ef. Limani me rastin e ceremonisë së maturës së gjeneratës së part, ka thanë se në muajin tetor në Preshevë do të hapet fakulteti

Lugina

Pas shkeljeve ligjore, shkarkohet drejtori i SHMT – Islam Jusufi

Drejtori i shkolles se mesme teknike ne Presheve, Islam Jusufi pas shkeljeve ligjore eshte shkarkuar nga posti i Drejtorit. Keshtu me një vendim të ministrisë së arsimit, të nënshkruar nga

Lugina

Protestë simbolike për 1 Maj: Në Preshevë detyrohen të punojnë për pagë minimale

Organizata “Kërko të Drejtën Tënde” në Preshevë përmes një aktiviteti simbolik senzibilzues ka shënuar 1 Majin, Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve Aktivis të kësaj organizate kanë vendosur mbishkrime të cilat e