Zidane zbulon listën e futbollistëve të ftuar për finalen ndaj Liverpoolit

Zidane zbulon listën e futbollistëve të ftuar për finalen ndaj Liverpoolit

Zinedine Zidane ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për finalen e Ligës së Kampionëve.

Real Madridi dhe Real Madridi do të ndeshen mes vete në finalen e Ligës së Kampionëve, e cila zhvillohet në Olimpik Stadium të Kievit.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet në mbrëmjen e së shtunës me fillim nga ora 20:45.

Trajneri francez i Mbretërve, Zidane ka publikuar tashmë listën e futbollistëve që do të jenë në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit.

Real Madrid C.F. ⚽️

@realmadrid

📝 ¡Toda la plantilla convocada para la FINAL de Kiev!

Zidane në këtë listë ka përfshirë 24 futbollistë, pasi nuk do të ketë asnjë mungesë.

Futbollistë kryesorë të skuadrës janë aty, teksa ka ftuar edhe disa futbollistë të rinj.

PortierëNavas, Casilla, Luca;  

MbrojtësCarvajal, Vallejo, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Theo, Achraf; 

MesfushorëKroos, Modric, Casemiro, Llorente, Asensio, Isco, Kovacic, Ceballos; 

SulmuesRonaldo, Benzema, Bale, Vazquez, Mayoral; 

Shkruaj koment

Emaili juaj nuk do te publikohet.
Fushat e kerkuara*