Archive

Kthehu mbrapa
Rajoni

Arrestohet në Beograd snajperisti serb që mori pjesë në luften në Kosovë

Policia serbe ka ndërmarrë një aksion sot në Beograd të quajtur “Rrufeja”. Në aksion është kapur i dyshuari me emër, Danilo Tesiç, raporton kurir.rs 38-vjeçari akuzohej se në rrugët e

Lugina

Salihu: Do mundohem të komunikojë me opozitën, e mirëkuptoj gjendjen e tyre

Kryetari i Lëvizjes për Reforma PDSH, Sami Salihu gjatë një interviste dhënë për titulli.com ka folur për diskutimet e nxehta që po bëhen brenda kuvendit komunal të komunës së Preshevës.

Lugina

LRPDSH-ë: Mustafa është veteran i mashtrimeve dhe hajnisë

Pas konferencës për shtyp të kryetarit të PDSH-së Ragmi Mustafa, ka reaguar edhe Lëvizja për Reforma e PDSH-së në rrjetin social Facebook, ku ka quajtuar Mustafën si veteran rekord i

Lugina

Mustafa: Ftoj qytetarët të thërrasin me një zë “Duam çlirimin e Preshevës”

Kryetari i PDSH-së Ragmi Mustafa sot në një konferencë të mbajtur për media ka akuzuar rëndë pushtetin e Komunës së Preshevës sipas tij për një “shkathtësi për konvertimin e një

Lugina

(VIDEO) Salihu: Në Preshevë do të instalojmë një qeverisje të bazuar në transparencë

Besoj se kemi nevojë për një bashkëpunim më të zgjeruar në mënyrë që mos të kemi pengesë por të kemi ndihmesë në realizimin e disa reformave serioze, kështu u shpreh

Lugina

Latifi: Do të hiqen nga lista e ndihmës sociale në Preshevë ata që vozisin vetura të mira (video)

Në komunën e Preshevës janë 826 përfitues nga asistenca sociale e cila ofrohet si program nga Qendra për punë sociale. Liridon Latifi, drejtor pranë këtij institucioni në intervistën për titulli.com

Lugina

Nxënësit e shkollës fillore ”Dituria” Corroticë kanë shënuar Ditën Botërore të Fëmijëve (Foto, Video)

Nxënësit e shkollës fillore ”Dituria” Corroticë kanë shënuar Ditën Botërore të Fëmijëve… Një aktivitet tjetër me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Fëmijëve është zhvilluar edhe në fshatin Corroticë

Lugina

(VIDEO) Nata e parë e festivalit të këngës për fëmijë ”Gëzimi Ynë”

Ky është edicioni i 12-të i këngës për fëmijë në të cilën të rinjë si nga komuna e Preshevës, Bujanocit e Gjilanit konkurojnë në këtë kompeticion sic është ‘’Gëzimi Ynë’’.

Lugina

(VIDEO) Debat: ”Roli dhe rëndësia e shoqërisë civile në Komunën e Preshevës”

Shoqëria civile është bërë bashk për të diskutuar hallet e tyre. Në  një takim të përbashkët ata nxjorrën konkluzione se si të veprohet më tutje, ndërsa kërkuan edhe ndihmën e

Lugina religjion

Aktivitet humanitar fetarë në Bujanoc, eja kontribo sipas vullnetit

Në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës në Bujanoc organizohet program humanitar me përmbajtje fetare nën organizimin e shkollës së mesme “Sezai Surroi në bashpunim me Bashkësinë Islame për