Archive

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Zhdukja e pilotit nga Presheva Sinan Vitija, enigmë nga viti 1993

Familja e pilotit të ish ushtrisë Jugosllave, Sinan Vitija kërkon nga Qeveria e Maqedonisë të shpalosë të vërtetën për fatin e tij. Piloti Vitija i cili pas shpërbërjes së Jugosllavisë

Lugina

Gjorgjeviq: Negociata me Turqinë për investimet e reja në Serbinë jugore

Ministri i Punës, Punësimit, Çështjeve Sociale Zoran Gjorgjeviq ishte i ftuari special i Turqisë – Shoqatës Serbe të Biznesit në Nish, ku ai diskutoi investimet, krijimin e vendeve të punës

Lugina

Festivali i këngës për fëmijë ”Gëzimi Ynë 2018”

Me datën 1, 2 dhe 3 qershor në Shtëpinë e Kulturës “Abulla Krashnica” në Preshevë do të mbahet festivali i këngës për fëmijë “Gëzimi Ynë” festivali fillon nga ora 20:40

Lugina

Dy studentë nga Bujanoci më të mirët në Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik në Shkup

Gresa Rashiti dhe Besart Bakiji student nga Bujanoci janë shpallur student të gjeneratës nga Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik në Shkup me notën mesatare më të lartë 10. Në këtë kampus universitar

Lugina

(Video) 31 maji Dita Botërore kundër Duhanit, Presheva i vërshuar nga duhan pirësit

Kjo datë është vendosur si e tillë me shpresë që ky gjest të jetë fillim për braktisjen e përhershme të këtij vesi.Përkundër këtij fakti asnjë iniciativ nuk është ndërmarrur apo

Lugina

Bujanoci në shitje- Pse serbët po e braktisin

“Nga Bujanoci po ikin të gjithë serbët”, kjo vazhdon të jetë brenga e mediave serbe dhe pupullatës serbe e mbetur në Bujanoc. Mediumi JUG Press ka pasqyruar gjendjen e serbëve