Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Reali shqyrton opsionin e riblerjes së Marianos

Derisa koha po kalon dhe afati kalimtar veror është pranë mbylljes, klubet po përpiqen maksimalisht që t’i përfundojnë bisedimet në lidhje me transferimet e kësaj vere. I tilla ka qenë

Sport

Eros Grezda për testet mjekësore te Rangers

Rangers është shumë pranë marrëveshjes për transferimin e anësorit shqiptar të Osijekut, Eros Grezda. Sipas The Scottish Sun, futbollisti tashmë ka udhëtuar në Glasgou për t’iu nënshtruar testeve mjekësore para transferimit

Lugina

Pija që konsumohet nga lojtarët e Juventusit, prodhohet nga kompania Fluidi

Gjiganti i pijeve në vendin tonë, Fluidi Corporation është licencuar për prodhimin e pijeve natyrale sportive, O’Sonyq. Kompani e njohur Fluidi do të prodhoj pijet të cilat konsumohen nga shumë

Lugina

(VIDEO) “Bujanoci më 1947 ishte pjesë e Kamenicës”

Kryetari i Lëvizjes Vatra, Kushtrim Kadriu po pretendon se Bujanoci ishte me Komunën e Kamenicës pas Luftës së Dytë Botërore. Për këtë Kadriu ka ofruar edhe dokumente të vjetra 70

Lugina Rajoni

Kryeministri kroat dhe Merkel diskutojnë për Kosovën: Prekja e kufijve e hap kutinë e Pandorës

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç, në një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel kanë diskutuar rreth çështjes së problemit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Plenkoviç ka thënë se Kroacia është pro

Lugina

Në shtator fillojmë bisedimet për bashkimin e Preshevës me Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovarë rreth idesë për korrigjimin e kufijve me Serbinë. Ai gjatë një interviste për RTV

Lugina

Murati: Ridefinimi i kufijve, zgjidhja më e drejtë

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka vlerësuar se zgjidhja më e mirë e problemit mes Kosovës dhe Serbisë është ridefinimi i kufijve bazuar në vullnetin e popujve. Ai

Lugina

Thaçi: Po bashkim të Luginës së Preshevës me Kosovën, të tjerat janë “fake news”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sërish i është kthyer temës së korrigjimit të kufijve. Ai në një postim në rrjetin social Facebook thotë se nuk do të ketë ndarje, por

Lugina

Serbët e Kosovës të zhvendosen në Luginë, shqiptarët e Luginës në Kosovë”

Historiani serb, që dikur drejtonte partinë DOS (Opozita Demokratike e Serbisë), që ishte edhe kryebashkiak i Beogradit por edhe ambasador në SHBA, Milan St. Protiq, ka dalë me një ide

Lugina

Simiq: Serbët në Kosovë duan të dëgjojnë nga Vuçiq se do të luftojë për ta

Serbët në Kosovë presin me padurim që nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq, më 9 shtator,të dëgjojnë se do  të vazhdojë të luftojë për popullin serb si dhe të gjejë një