Archive

Kthehu mbrapa
Sport

Real bën gati ofertën për Rabiot

Skuadra kampione e Europës synon ta befasojë rivalin e madh nga La Liga, duke bërë një ofertë shumë serioze për mesfushorin francez të PSG-së Real Madrid është gati të bëjë

Lugina

Lugina kërkon të ketë përfaqësues në dialogun e Brukselit

Në bisedimet e Brukselit për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës e Serbisë, Lugina e Preshevës duhet të ketë përfaqësues. Duke e parë insistimin e presidentit të Kosovës, z. Hashim Thaçi,

Lugina

“Nëse bëhen shkëmbime territoresh, e gjithë Lugina e Preshevës duhet t’i bashkohet Kosovës”

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka thënë se në rast se arrihet një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për shkëmbim territoresh, atëherë Kosova duhet ta marrë të gjithë

Lugina

Ministri Bushati priti përfaqësues të Luginës së Preshevës

Një marrëveshje për njohje të ndërsjellët mes Kosovës dhe Serbisë do të sillte normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve, por dhe garanci e fortë për stabilitetin e rajonit, është shprehur

Lugina

Presidenca e Kosovës: Në takimin e shtatorit në Bruksel diskutohet për Luginën

Zyrtarë të Presidencës së Kosovës kanë bërë të ditur për gazetën “Zëri” se në takimin e ardhshëm me palën serbe në Bruksel, i cili do të mbahet gjatë muajit shtator,

Lugina

The Guardian: Raportet sugjerojnë se Lugina e Preshevës mund t’i jepet Kosovës si shkëmbim

Mund të jetë një marrëveshje që mund të sjell paqe afatgjatë, prosperitet dhe Integrim Evropian të Ballkanit – ose mund të hedh rajonin në një konflikt të ripërtërirë. Presidenti serb,