Lajme

Kthehu mbrapa
Rajoni

Turqia shtyp shkollat e Gulenit në Kosovë, hapen ato të Fondacionit “Maarif”

Republika e Turqisë po bën përpjekje që përmes Fondacionit “Maarif” të vendosë institucionet arsimore në vendet e ndryshme nëpër botë, e sidomos aty ku funksionojnë shkollat e lëvizjes së imamit

Lugina

Shpërthen Skender Destani- Shqiprim Arifi ka ardh me mision që të shkatrroj substancën kombëtare në Luginë

ORGANI I DHUNSHEM I VENDOSUR NGA QEVERIA E SERBISE NE KUNDERSHTIM ME LIGJIN DHE INTERESAT E PRESHEVAREVE ,BDL JO QE NUK E PRERKRAH ,POR E SHIKON ME NEVERI. Është ky

Rajoni

VIDEO-ja thyen rrjetin: Helikopteri qëllon gazetarët, Kremlini hesht

Kjo video po bën xhiron e rrjetit. Një helikopter i ushtrisë ruse, qëlloi mbi disa spektatorë, që po ndiqnin stërvitjen ushtarake Zapad 2017. Helikopteri plagosi rëndë dy gazetarë. Videoja është

Rajoni

Zeka: 8000 euro telefona për Zyrën e Kryeministrit e pacientët po heqin për një gjilpërë

Deputeti nga Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka cilësuar jo të drejtë ndarjen e 8 mijë eurove nga qeveria për të blerë telefona, duke pasur parasysh varfërinë ekstreme në Kosovë.

Lugina

Policia në Preshevë bëhet me vetura të reja luksoze

Policia e komunikacionit në Preshevë ka kohë që has probleme me veturat zyrtare. Në disa raste ata janë shërbyer edhe me veturat  e tyre private. Megjithatë ata tashmë janë bërë

Lugina Opinione

Pjesë e reformës zgjedhore në Shqipëri të jenë edhe Shqiptarët e Luginës së Preshevës

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar me anë të një komenti në rrjetet sociale lidhur me reformën zgjedhore dhe kushtet që paraqiti sot kreu demokrat. Sipas Ramës, reforma zgjedhore do të

Rajoni

Mbledhja e qeverisë “Rama-Haradinaj”, deklarohet ekzekutivi i Kosovës!

Muaji nëntor do të bëj bashkë për herë të tretë dy qeveritë shqiptare, atë të Kosovës dhe atë të Shqipërisë. Pas takimit që u mbajt më 11 janar në Prizren

Lugina

PDSH: Vendim denigrues i qeverisë, do të monitorojmë organin e përkohshëm në Preshevë

Partia Demokratike Shqiptare në Preshevë aktvendimin e qeverisë mbi emërimin e organit të përkohshëm në komunën e Preshevës e konsideron si një akt denigrues që i shërben destabilizimit edhe ashtu

Lugina

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme të kryesisë, PVD delë me komunikatë

Partia për veprim Demokratik për mes një komunikate për media ka bërë të ditur se pas vendimit mbi organin ri të komunës së Preshevës, do të bojkotojë këtë organ por

Rajoni

Kurti kërkon shkarkimin e Rikalos

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka quajtur absurde pohimet e Qeverisë së Kosovës se ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo, i akuzuar nga qytetarët shqiptarë për tortura dhe maltretime gjatë