Lajme

Kthehu mbrapa
Rajoni

Milo Gjukanoviq bëhet president i Malit të Zi

Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi, ka bërë të ditur Qendra për Monitorim dhe Kërkim (CeMi).

Lugina

Kush ishte Zeqirja Fazliu

  Promemorie Për Zeqirja Fazliun Zeqirja Fazliu, lindi në fshatin Zhunicë të Komunës së Preshevës, më 13 korrik 1940. Shkollimin fillor, ciklin e ulët katër vjeçar i kreu në Zhunicë,

Lugina

Ndahet nga jeta ish kryetari i PDSH-ës, Zeqirja Fazliu

Në moshën 78 vjeçare ka ndërruar profesori i Biologjisë Zeqirja Fazliu. Profesori i ndjerë ka qenë në pension ndërsa ka punuar si profesor i lëndës së biologiisë në Gjimnazin “Skenderbeu”

Lugina

Haradinaj: Me autoudhën po bashkohet Presheva me Prishtinën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj në fillimin e punimeve të autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul theksoi se nidhet i emocionuar në këto momente sepse kjo lidhe shqiptarët, ekonomine dhe ndjenjat, transmeton

bota

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos

Rajoni

Biznesmenët shqiptarë të Zvicrës mirëpresin idenë për „Bankën e Diasporës“

“Qëllimi kryesor mbetet investimi nëpërmjet kësaj banke në Kosovë duke hapur vende të punës në mënyrë që të rinjtë tanë të mos e lëshojnë vendin”, thotë presidenti i Rrjetit Global

Lugina

Xheljadin Etemi nga Corrotica rizgjidhet me 1261 vota në Ansamblenë e Adliswil

Xhelajdin Etemi nga Corrotica  është anëtar i partisë së majtë Social Demokrate PS prej rreth tetë vjetësh. “Faleminderit për 1261 votat dhe për rizgjedhjen! Të nderuar votues/e, Një falenderim të

Lugina

(VIDEO) Nis autostrada e bashkimi të Luginës me Kosovë

Kanë nisur të dielën punimet për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë. Autostrada do të jetë e gjatë 22.6 kilometra, me katër korsi, ndërsa kohëzgjatja e

Rajoni

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia

bota

Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por ka një rrezik të madh…

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur