Lajme

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Edhe zyrtarisht themelohet Teatri i Preshevës

Ditë më pare kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi kishte takuar aktorët nga Presheva, të cilëve u kishte dhënë premtimin se do të themelonte Teatrin. Ky akt historik edhe zyrtarisht është

Rajoni

Harta/ Ja zonat ku do të bjerë dëbore pas mesnatës

Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të veçanta deri – 4°C. “Meteoalb” ka publikuar edhe ‘hartën e dëborës’,

Rajoni

(VIDEO) PAS PËRMBYSJES SË RASTIT “MONSTRA”: “VLEFSHMËRIA E PROVAVE ËSHTË VËNË NË PIKËPYETJE”

“Me kërkesën e prokurorisë publike që të anulohen vendimet e gjykatës së shkallës së parë, ndërsa rasti të kthehet nga fillimi, vlefshmëria ligjore e provave në rastin “Monstra” është vënë

Lugina

Lamberto Zanier takon kryetarin Arifi, diskutohet gjendja e shqiptarëve

Përfaqësuesit e lartë të OSBE-së premtojnë përkrahje të plotë në avancimin e pozitës së shqiptarëve në Luginë të Preshevës.   Sot, gjatë një takimi me Komesarin e lartë për pakica

Lugina

(VIDEO) Eliminohet rreziku në urën që lidh Shoshajën me Corroticën

Ura që lidhë fshatin Shoshajë dhe Corroticë, po thuajse ishte shndërruar në urën e makthit dhe rrezikut për jetën e qytetarëve që qarkullonin në këtë rrugë. Ura nuk plotësonte asnjë

Rajoni

Skema e mashtrimit me viza, Milaim Zeka: Nuk ma nin për asnjë prokuror

Në pjesën e katërt të hulumtimit për aferën e mashtrimit të 920 kosovarëve, Insajderi sjell biseda të incizuara telefonike dhe mesazhe të shkruara të cilat dëshmojnë përfshirjen e Milaim Zekës.

Lugina

Kryetari i LR PDSH Sami Salihu takim me përfaqësuesit e OSBE-së

Kryesuesi i këshillit inicues të LR-PDSH-së Sami Salihu, sot pati takim në Preshevë, me zëvendës shefin e misionit të OSBE-së Joseph Mellot si dhe shefin e zyrës në Bujanoc Giacomo

Lugina

Presheva me numrin më të madh të emigrantëve

Në 18 objekte për strehimin e refugjatëve në Serbi gjenden 3.818 refugjatë ndërsa numri i tyre në jug të Serbisë është zvogëluar, ka njoftuar zëdhënësi i komisariatit për refugjatë, Ivan

Rajoni

Thaçi i shkruan letër publike Frashër Krasniqit: Dorëhiqu

Ish drejtori i Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jusuf Thaçi përmes një letre publik në rrjetin e tij social Facebook, i është drejtuar deputetit të VV-së Frashër Krasniqi, të cilit,

Rajoni

SKEMA E MASHTRIMIT ME VIZA – INSAJDERI SJELL BISEDAT MES MILAIM ZEKËS E ILIR KRASNIQIT

Deputeti Milaim Zeka kishte përdorur gjithë arsenalin kundër partnerit të tij të biznesit të mashtrimit me viza për ta frikësuar në mënyrë që të mos ia përmend emrin. Pasi e