Lajme

Kthehu mbrapa
Rajoni

Daçiq: Kosova mbetet kusht për hyrjen e Serbisë në BE

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi për mediat serbe se gjithë punën e aktivitetin tonë politik për integrim në BE na kushtëzohet me ecurinë e dialogut

Rajoni

Erdogani do të vizitojë Kosovën menjëherë pas formimit të Qeverisë (Video)

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç ka thënë sot se presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mund të vizitoj së shpejti Kosovën. Këtë deklaratë, Kiliç e bëri gjatë një konference

bota

Nëna kamikaze pak sekonda para se të hidhte veten dhe foshnjën në erë (FOTO)

Një fotografi ku shihet një grua që mban në krahë fëmijën e saj dhe ikë me shpejtësi nga një zonë luftimi në Mosul të Irakut, është publikuar në internet. StictyBanner

Rajoni WebTV

Ballkani Perëndimor formon tregun e përbashkët ekonomik (Video)

Udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor ranë dakord të mërkurën për formimin e një tregu të përbashkët rajonal gjatë Samitit të Triestes. Deri tani marrëveshja u firmos nga kryeministrat

Lugina Opinione

Opinion: Riorganizimi dhe Ripërtëritja e PDSH-së, nevojë e kohës dhe e proceseve politike domosdoshmëri e patjetërsueshme

Ku mbetën vlerat e SHPD-ës, si rezultat dhe trashëgimtarë e më vonshme u themelua subjekti politik PDSH-ja, si dhe programi politik mbi të cilin u themelua ky subjekt politik. Ashtu

Lugina Opinione

OPINION – Ismet Kadriu, vlerat e luftës dhe politika në Preshevë

Komandantë, invalidë, ushtarë veteran të luftës, dhe ju përkrahës të denjë të luftës së UÇPMB-së, Duke pasur parasysh gjendjen tuaj, situatën e mëhershme dhe gjendjen aktuale, rrethanat politike, akuza, shpifjet,

Rajoni

500 ushtarë të rinj amerikan zbarkojnë në Kosovë , gati për çdo trazirë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 19 korrik do të dërgojnë në Kosovë 500 ushtarë të rinj nga Teksasi, Karolina e Veriut, Kalifornia dhe Nju Jorku, dhe kjo sipas gazetës

Rajoni

(VIDEO) Pamje të rënda te Kepi i Rodonit, gjarpri përlan peshkun

Pasi të shikoni këtë video, të gjithë do të tregoni më shumë kujdes kur laheni në det. Konkretisht  bëhet fjalë për një video të xhiruar te plazhi i Kepit të

Rajoni

Ivica Daçiç ka një porosi për Shkupin

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç sërish është shprehur për marrëdhëniet ndërshtetërore me Republikën e Maqedonisë, transmeton zerilugines.com “Disa herë përfaqësuesit zyrtarë të Maqedonisë i kam porositur:  Ashtu si shteti

Rajoni

Thaçi pritet që sot ose nesër të thërras seancën konstituive të Kuvendit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet sot ose nesër ta thërras seancën e parë konstituive të Kuvendit të Kosovës, kështu bëjnë të ditura burimet e Telegrafit brenda Kuvendit. Sipas këtyre