Lajme

Kthehu mbrapa
Rajoni

Sonte në “Duel–D”, debati për Prishtinën: Kush do të fitojë, Ahmeti apo Abrashi? (Sondazhi)

Sonte në emisionin “Duel D”, të RTV Dukagjini, do të përballen kandidatët për të parin e Prishtinës, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e

Lugina

Reagon shtëpia e shëndetit, donacioni i FHKL nuk kishte dokumentacionin e kompletuar

Zyrtarët e shtëpisë së shëndetit janë deklaruar sot rreth rastin të djeshëm të donacionit të FHKL . Ata kanë thënë se kanë ofruar tërë ndihmën e nevojshme por që donatori

Lugina

(VIDEO) Pengohet donacioni I FHKL që kishte destinacion shtëpinë e shëndetit në Preshevë

Për shkak të pengesave në doganë donacioni me vlerë afro 100 mijë euro i dërguar nga FHKL për shtëpinë e shëndetit nuk do të realizohet. Pajisjet si shtretër , karroca

Rajoni

Kush e montoi rastin e Kumanovës?!

Hetimi ndërkombëtar për zbardhjen e ngjarjes në Lagjen e Trimave është vetëm një kërkesë politike, dhe jo e institucioneve përgjegjëse të drejtësisë. Ish-regjimi i përbërë edhe nga rrjeti i prokurorëve

Lajme Rajoni

Universiteti i Novi Pazarit – dega ne Presheve – Konkurs per Master

KONKURS PËR MASTER – UNIVERSITETI I NOVI PAZARIT –  DEGA NË PRESHEVË SHPALL KONKURS PËR STUDIME AKADEMIKE NJËVJEÇARE MASTER – Msc. PËR VITIN AKADEMIK 2017/2018 Departamenti i shkencave Juridike: Programi studimor:

Rajoni

Peshiq serbëve: Të gjithë e dini se Kosovën e keni humbur

Panelistë të tribunës së mbajtur në Beograd “Nyja e Kosovës” vlerësuan se nuk ka dialog të brendshëm për Kosovën, për shkak se diskutimet e filluara zhvillohen në qarqe të  ngushta,

Lugina Rajoni

Lajm i mirë: Jeni i papunë? – Gjermania kërkon mbi 1 milion punëtorë

Kërkesa për fuqi punëtore në Gjermani edhe më tej po rritet dhe në tremujorin e sivjetmë janë hapur 1.097.600 vende të punës, gjë që është 175.000 më shumë se në

Rajoni

E thonë në Beograd: Po të ishte Ibrahim Rugova gjallë…

Kryetari i të Majtëve të Serbisë, Borko Stefanoviq, vlerëson se dialogu i brendshëm për Kosovën “nuk është dialog, por monolog i brendshëm i Vuçiqit”, ndërsa kryetari i Iniciativës Qytetare SDP,

Rajoni

Flasin historianët: Shtatorja e heroit Idriz Seferi të vendoset në qendër të Gjilanit

Kryesia e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri“ përkrah pa rezervë dhe e përgëzon kryetarin e komunës së Gjilanit, z.Lutfi Haziri, për vendimin që ka marrë për vendosjen e

Lugina

24 dhjetori dhe fati i Preshevës

Kryetarja e kuvendit të Serbisë Maja Gojkoviq, në bazë të ligjit për zgjedhjet lokale dhe atij për vetadministrim lokal, edhe zyrtarisht ka shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme për komunën e Preshevës