Lajme

Kthehu mbrapa
Lugina

Burhan Arifi zëri i Luginës së Preshevës në Gjilan

Lugina e Preshevës do ta ketë kandidatin e saj që premton mbështetje institucionale, zëri i qytetarëve të margjinalizuar në komunën e Gjilanit dhe në tërë Kosovën. Dr. Burhan Arifi nga

Rajoni

KSHZ: BDI UDHËHEQ NË 12 KOMUNA, LSDM UDHËHEQ NË SHKUP DHE NË 50 KOMUNA

Nga 98,22 për qind të votave të përpunuara ose nga 3.418 gjithsej 3.480 vendvotime kandidatët për kryetar komune nga LSDM-ja udhëheqin në 50 komuna, nga VMRO-DPMNE në nëntë, BDI-ja me

Rajoni

Vuçiq: Me shqiptarët na duhet një marrëveshje 200 vjeçare

Tashmë dihet se pengesa më e madhe (në mos e vetmja) në rrugën e Serbisë drejt aderimit në Bashkimit Europian është gjetja prej tyre e një zgjidhjeje të pranueshme nga

Lugina

DERIVATET E NAFTËS ME ÇMIME TË REJA, EUROSUPER BS-95 DHE EURODIESEL SHTRENJTOHEN PËR 0.50 DENARË

Çmimet e shitjes me pakicë të binzinës EUROSUPER BS-95, EURODIESEL dhe Vajit ekstra të lehtë, nga mesnata do të shtrenjtohen për 0.50 denarë për litër, vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Lugina

Sefaj: Kosova me zgjidhje të dokumenteve për qytetarët e Luginës së Preshevës

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka thënë se do të gjendet një mënyrë për t’i lehtësuar procedurat për dhënien e lejeve të përkohshme qytetarëve të Luginës së Preshevës.

Lajme Rajoni

U nda nga jeta Kolonel Ramadan Çilku, Dibrani qe jetoi 72 vjet ne Ukraine

Nga Prof.Ibrahim Egriu Dje, në San Petresburg me 12.10.2017 në moshën 93 vjeçe ndërroi jetë nënkoloneli Ramadan Çilku, nip i Said Najdeni. Ngushëllime të sinqerta familjes, të afërmve, miqve dhe kolegëve!

Lajme Lugina

Rezoluta dhe Zyrja për Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë

Shkruan: Refik HASANI Që nga miratimi i rezolutës nga Parlamenti i Kosovës,fillimi i punës së Zyrës për Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë në kuadër të KK Gjilan do të duhej të bëjm

Lugina

Deputeti Mustafa: Duhet reciprocitet mes Luginës dhe Veriut

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Mustafa, ka deklaruar se duhet reciprocitet mes të drejtave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës me serbët

Lugina Shendetesi

Vjen lehtësimi për medikamente për të sëmurit kronik

Vendosja në përdorim e recetave elektronike me ndihmën e së cilët të sëmurët kronik do të marrin ilaçet direkt në barnatore pas shkuar në shtëpinë e shëndetit, pas disa muajve

Lugina

(FOTO – VIDEO) Ulja e ndjeshme e temperaturave, bien dëbora e parë në Preshevë

Temperaturat në vend janë ulur së tepërmi ditët e fundit duke i sjelle fundin ditëve të ngrohta me diell. Rënia e temperaturave ka qenë aq drastike sa janë regjistruar flokët