Lajme

Kthehu mbrapa
Lajme Rajoni

Shtypi gjerman fitoren e Ramës e konsideron shans për Ballkanin

Artisti me dorë të mirë edhe në politikë – Fitorja sipas të gjitha gjasave e Edi Ramës në zgjedhjet e 25 qershorit trajtohet të martën gjerësisht në shtypin gjermanofon. Nën

Lajme Lugina

(VIDEO) Faton Sulejmani I dorëzoi çelësat e shtëpisë së re familjes Jonuzi nga Bukuroca , të pranishmit mahnitet nga kjo kryevepër

Dimri ishte i ftohtë , e dertet e kryefamiljarit Jonuzi kishin arritur kulminacionin pasi më ai nuk kishte asnjë rrugëdalje që familjes ti siguronte një jetë më të mirë. Gjendja

Lajme Lugina

(VIDEO) Fillon asfaltimi i rrugës nga ish stacioni autobusëve e deri tek tregu ditorë

Ka filluar edhe pjesa e dytë e asfaltimit të rrugës kryesore gjegjësisht magjistrales që kalon nëpër mes qytetit Preshevë . Ky projekt  po realizohet nga ndërmarrja Putevi Serbije.  Asfaltimi i

Lajme Lugina

(VIDEO) Në ditën e festës së Fitër Bajramit, kryetarja Ardita Sinani viziton Bashkësinë Islame të Preshevës

Në ditën e Fitër Bajramit kryetarje Komunës së Preshevës me shefin e kabinetit Driton Bilallin vizituan bashkësinë Islame të Preshevës në Preshevë ku u prit nga myftiu i Bashkësisë Islame

Lajme Rajoni

Kurti për “Danas”: Nuk jemi kundër serbëve, Serbia është kundër nesh

Prioritet yni do të jetë dialogu me serbët e Kosovës, kemi plan ekonomik e social për komunat veriore në Kosovë dhe nuk jemi kundër serbëve, por Serbia është kundër nesh.

Lajme Rajoni

Brnabiq: Qëndrimi i Serbisë ndaj Kosovës nuk do të ndryshojë

Mandatarja për formimin e Qeverisë së Serbisë Ana Brnabiq, duke folur për programin e Qeverisë që pritet ta udhëheqë, ka thënë se qëndrimi i Serbisë ndaj Kosovës nuk do të

Lajme Lugina Sport

Shkëlqim Mahmuti nga Tërnava e ardhmja e futbollit Evropian

I riu nga Presheva, më saktesisht nga fshati Tërnavë, i cili jeton në qytetin e Sargansit te Zvicres, Shkelqim Mahmuti (1999), sot me ftese te klubit te Liges se Pare

Lajme Rajoni

Shqipëria votoi

43.8 për qind është pjesëmarrja në këto zgjedhje parlamentare sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Si rezultat i pjesëmarrjes së ultë të qytetarëve, KQZ e Shqipërisë ka vendosur ta shtyjë për

Lajme Rajoni

Ja cila parti i fiton zgjedhjet në Shqipëri?!

Sondazhi i AN1 për rezultatin e 25 qershorit vjen pasi një mori votuesish të pyetur, të cilët janë telefonuar personalisht me telefona statik dhe mobile si dhe janë pyetur me

Lajme Rajoni

Ky është njësiti i parë i UÇK-së në Tanushë në shkurt të vitit 2000 (FOTO)

Në fillim të vitit 2000 ishin formuar edhe njësitet e para të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Maqedoni. Njësiti i parë ishte stacionuar në Tanushë në shkurt të vitit 2000, informon