Lajme

Kthehu mbrapa
bota

Putin u përgjigjet sot pyetjeve të rusëve

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mban sot sesionin e përvitshëm televiziv me pyetje-përgjigje. Putin do të marrë pyetje nga qytetarët rusë në programin Linja Direkte, i cili transmetohet nga të

bota

Arrestohet ideatori i lojës vrasëse ‘Balena Blu’ që i mori jetën dhjetëra të rinjve

“Administratori” i një loje të sëmurë vetëvrasëse me emrin “Balena Blu” është gjetur nga policia në Moskës. Dhe ai dyshohet se kishte më shumë se 30 nxënës nën magjinë e

Rajoni

Tërmeti dridhë Shkupin në mëngjesin e sotëm

Një tërmet me magnitudë prej 2.6 shkall Rihter është ndjerë në mëngjesit e sotëm në Shkup dhe rrethinë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas Qendrës evropiane-mesdhetare seizmologjike, epiqendra e tërmetit ka qenë

Lugina

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegj ( BIPBM) njoftim për Sunetimin pa Pagesë

Të nderuar qytetarë të Luginës së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjes ju njoftojm se Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegj ( BIPBM) është përfituese e nje projekti nga Komona e

Lugina

Xhelal Memeti: Jap dorëheqje, por kokën lart !

Të nderuar qytetarë të Komuës së Preshevës. Përmes këtij shkrimi dua të informoj opinion e gjërë dhe mbështetësit e mi, se unë Xhelal Memeti deri më tani kryetar i nëndegës

Lajme

Kjo ndodh veç në Skenderaj: Nga 18 mijë vota të vlefshme, Veseli fiton 80% të tyre

Lideri i Partisë Demokratike, Kadri Veseli, ka thyer rekord në komunën e Skenderajt duke marrë 12 mijë e 710 vota. Numri i përgjithshëm i votuesve të regjistruar, sipas Komisionit Qendror

Lajme

LDK-AKR-Alternativa përjashtojnë mundësinë e koalicionit me PDK’në, por jo me VV’në

“Koalicioni përsërit qëndrimin e palëkundur se nuk do të jetë pjesë e asnjë qeverie, në të cilën është edhe PDK-ja. LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi theksojnë se koalicioni është unik

Lajme

Kontaktet e para të politikanëve për formimin e Qeverisë

Mundësia e vetme që i nominuari për kryeministër i PAN-it, Ramush Haradinaj, të mund ta kalojë në Kuvend formimin e qeverisë, është marrja në koalicion paszgjedhor edhe i ndonjë partie

Lajme

Ky është numri i ulëseve në Kuvend që kanë siguruar PAN, VV dhe LAA (Grafikoni)

Koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PDK-AAK-Nisma, në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së, ka siguruar 39 ulëse për deputetë në Kuvend të Kosovës. Tetë deputetë më pak, 31