Lajme

Kthehu mbrapa
Lajme

Kontaktet e para të politikanëve për formimin e Qeverisë

Mundësia e vetme që i nominuari për kryeministër i PAN-it, Ramush Haradinaj, të mund ta kalojë në Kuvend formimin e qeverisë, është marrja në koalicion paszgjedhor edhe i ndonjë partie

Lajme

Ky është numri i ulëseve në Kuvend që kanë siguruar PAN, VV dhe LAA (Grafikoni)

Koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PDK-AAK-Nisma, në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së, ka siguruar 39 ulëse për deputetë në Kuvend të Kosovës. Tetë deputetë më pak, 31