Lajme

Kthehu mbrapa
Lajme

Ky është numri i ulëseve në Kuvend që kanë siguruar PAN, VV dhe LAA (Grafikoni)

Koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PDK-AAK-Nisma, në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së, ka siguruar 39 ulëse për deputetë në Kuvend të Kosovës. Tetë deputetë më pak, 31