Lajme

Kthehu mbrapa
Lugina Sport

Shqiptari nga Presheva tentoi të bënte foto me Ronaldon, ai bën shqiponjën teksa e ndjekin rojet (Video)

Kur përfundoi ndeshja ndërmjet Bayern Munich dhe Real Madridit disa tifozë hynë në fushë për të bërë foto me idhujt e tyre. Njëri nga tifozët që kishin hyrë në fushë

Lugina

Valon Nuhiu drejtor i shtëpis së kulturës A.Krashnica

Valon Nuhiu me shumicë votash eshtë emëruar drejtor i shtëpis së kulturës Abdulla Krashnica. Valoni vie në vend te Gani Veselit. Valon Nuhiu me profesion është aktorë ndërsa tashmë është

Lugina

Reshat Neziri zgjidhet drejtor në bibliotekën “Mehmet Jusufi”

Në seancën e tretë të kuvendit komunal me shumicë votash Reshat Neziri është emëruar drejtor në bibliotekën e qytetit Mehmet Jusufi në Preshevë. Reshat Neziri me profesion është magjistër i

Lugina

(Video) Katër helikopterë vërshojnë qiellin e Preshevës, vazhdojnë shqetsimet ndaj qytetarëve shqiptarë

Gjatë ditës së sotme mbi qiellin e Preshevë kanë manovruar katër helikopterë ushtarak. Pas aeroplanëve tani Serbia po promovon edhe helikopterët duke shqetsuar qytetarët shqiptarë.

Rajoni

Milo Gjukanoviq bëhet president i Malit të Zi

Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi, ka bërë të ditur Qendra për Monitorim dhe Kërkim (CeMi).

Lugina

Kush ishte Zeqirja Fazliu

  Promemorie Për Zeqirja Fazliun Zeqirja Fazliu, lindi në fshatin Zhunicë të Komunës së Preshevës, më 13 korrik 1940. Shkollimin fillor, ciklin e ulët katër vjeçar i kreu në Zhunicë,

Lugina

Ndahet nga jeta ish kryetari i PDSH-ës, Zeqirja Fazliu

Në moshën 78 vjeçare ka ndërruar profesori i Biologjisë Zeqirja Fazliu. Profesori i ndjerë ka qenë në pension ndërsa ka punuar si profesor i lëndës së biologiisë në Gjimnazin “Skenderbeu”

Lugina

Haradinaj: Me autoudhën po bashkohet Presheva me Prishtinën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj në fillimin e punimeve të autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul theksoi se nidhet i emocionuar në këto momente sepse kjo lidhe shqiptarët, ekonomine dhe ndjenjat, transmeton

bota

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos

Rajoni

Biznesmenët shqiptarë të Zvicrës mirëpresin idenë për „Bankën e Diasporës“

“Qëllimi kryesor mbetet investimi nëpërmjet kësaj banke në Kosovë duke hapur vende të punës në mënyrë që të rinjtë tanë të mos e lëshojnë vendin”, thotë presidenti i Rrjetit Global