Lajme

Kthehu mbrapa
Lugina religjion

(VIDEO) Teologu Sedat Beqiri nga Samolica prezantoi Luginën në garat botërore MAIDE-I-KURAN,prezantimi i tij mahnitë jurinë

Në mesin e 48 shteteve Teologu Sedat Beiqri njiherit imam në xhamin e fshatit Samolic , ka prezantuar Luginën e Preshevës në garat Botërore MAIDE – I  KURAN. Imami Beqiri

Lugina

(VIDEO) Me emocione e lot gëzimi kthehen haxhinjtë që udhëtuan nën organizimin e KBIK në Preshevë

22 haxhinjtë  që udhëtona për në vendet e shenjta arabe bën organizimin e KBIK në Preshevë kanë arritur sot në vendlindje. Pritja ishte madhështore e përcjellur me emocione e lot

Lugina

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq emëron Shqiprim Arifin kryetar të organit të përkohshëm të Preshevës

Qeveria serbe ka marrë vendim për emërimin e organit të përkohshëm në Komunën e Preshevës pas humbjes së shumicës nga pushteti lokal në Preshevë. Për kryetar të këti organi Kryetarja

Lajme Rajoni

Arrestohen djali e vajza e dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës (FOTO)

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar një mashkull dhe një femër, si të dyshuar për vrasjen e 16-vjeçarit Aulon Zeka. “Në orët e mbrëmjes ndaj dy

Lugina

Xhelal Memeti, hap degën e PD në Preshevë

Partia Demokratike e Nagip Arifit do të hap degën e saj në Preshevë, duke e kompletuar shtrirjen e saj në komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Nesër më datë 16.09.2017 (e

Lugina

(Dokument) Nis procedura për shkarkimin e drejtorit të SH.M.T Presheva, mbledhja u përcoll me tensione e kërcënime

Mes tensioneve e kërcënimeve ka kaluar sot mbledhja e këshillit të shkollës së mesme teknike ”Presheva” në Preshevë. Anëtarët e këshillit u kërcënuan e u  tentua të manipulohen  që kjo

Lugina Sport

(Video) KF Lugina pa fat, merr vetëm një pikë si musafire e KF Vihor Kondiva

Kf Lugina xhiron e tretë në kuadër të ligës regjionale të Rrethit të Pçinjës e ka  zhvilluar si musafire e KF Vihor Kondiva. KF Lugina e nisi mirë takimin me

Lugina

Drejtori i qendrës për punë sociale Liridon Latifi takohen me zv. Ministrin e Punës dhe Politikës Sociale të Republikës së Maqedonisë z. Elmi Aziri

Drejtori i Qendrës per Pune Sociale z. Liridon Latifi ka zhvilluar një takim pune me zv. Ministrin e Punës dhe Politikës Sociale të Republikës së Maqedonisë z. Elmi Aziri, në

Lugina

Edhe Zhunica pjesë e reformës, Hevzi Ramadani jep dorëheqje nga strukturat e PDSH-së

Kryetari nëndegës së PDSH-së në fshatin Zhunicë të komunës së Preshevës, Hevzi Ramdani ka dhënë dorëheqje nga strukturat e kësaj partie.Ai përmes një shkrimi dërguar redaksisë sonë ka arsyetuar vendimin

Lugina

Përfundon vera e nxehtë, por çfarë dimri na pret këtë vit? Ky është parashikimi

Parashikimet e para për dimrin këtë vit, pas një vere tmerrësisht të nxehtë tregojnë se në Evropë në përgjithësi pritet të jetë një dimër i butë Parashikimet e para për