Rajoni

Kthehu mbrapa
Lugina Rajoni

Kryeministri kroat dhe Merkel diskutojnë për Kosovën: Prekja e kufijve e hap kutinë e Pandorës

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç, në një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel kanë diskutuar rreth çështjes së problemit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Plenkoviç ka thënë se Kroacia është pro

Rajoni

Thaçi: Takimi me Vuçiqin, më i rëndi që kemi pasur në gjashtë vitet e fundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit të zhvilluar në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në prezencë të Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka

Rajoni

Vuçiq: Kompromis me Kosovën do të ishte kur “të dyja palët të jenë të pakënaqura”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në prezencën e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka deklaruar se nuk funksionon

Rajoni

Arrestohet në Beograd snajperisti serb që mori pjesë në luften në Kosovë

Policia serbe ka ndërmarrë një aksion sot në Beograd të quajtur “Rrufeja”. Në aksion është kapur i dyshuari me emër, Danilo Tesiç, raporton kurir.rs 38-vjeçari akuzohej se në rrugët e

Rajoni

Tash e tutje në Serbi, 130 km/h shpejtësia maksimale në autostradë

Në mbledhjen e mbajtur dje, Parlamenti serb ka miratuar ndryshimet në Ligjin për Sigurinë në Komunikacion. Me ndryshimet e miratuara në Ligj, shpejtësia maksimale që do të lejohet në autostradat

Rajoni

Belgzim Kamberi, zgjidhet antarë i kryesisë së partisë së re, PSD

Partia Social Demokrate në Kosovë ka zgjedhur kryesinë e re te partise. Në këtë parti është zgjedhur edhe Belgezim Kamberi nga Presheva si antarë i kryesise së partisë te sapoformuar

Rajoni

Policia e Serbisë vë në pranga 67 persona për drogë

Policia e Serbisë gjatë një aksioni të planifikuar ka arrestuar 67 persona, ndërsa ndaj 129 personave tjerë është ngritur akuzë për vepër penale, derisa tetë persona janë prangosur me kërkesë

Rajoni

Babai mbyt femijën e tij në Kamenicë

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vrasje të rëndë në fshatin Karaqevë të Kamenicës, ku babai ka mbytur fëmijën e tij. Ndaj viktimës L.B, i lindur në vitin 2004,

Lugina Rajoni

Kurti: Pse Kosova nuk e ngriti problemin e shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka paraqitur planin 4+1 për dialogun me Serbinë të subjektit të cilin ai e udhëheq por ka përmendur edhe

Rajoni

Turistja rrëmbehet në aeroportin e Bangkok, për lirimin e saj u kërkuan para – pamjet e kamerave të sigurisë zbulojnë gjithçka (Video)

Ky është momenti tronditës kur një grua është rrëmbyer në aeroportin e Bangkok-it pa ndonjë udhëtar tjetër që vërejti se diçka nuk ishte në rregull. Sipas mediave të huaja, përcjell