Rajoni

Kthehu mbrapa
Lajme Rajoni

Vetëvendosje do të udhëheq në tri komuna

Sipas të dhënave preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lëvizja Vetëvendosje (VV), ka arritur që t’i fitojë tri komuna. Derisa në vitin 2013, VV-ja kishte fituar vetëm kryeqytetin, në

Rajoni

Shyhrete Behluli, fytyra e kampanjës së vajit Floil

  Shyhrete Behluli, fytyra e kampanjës së vajit Floil Imagjinoni këtë skenë… Jeni kthyer në shtëpi nga një ditë e gjatë në punë dhe posa të hapni derën, era e

Lajme Lugina Rajoni

Qeveria e Kosoves ndane donacion prej 40.000€

Donacioni i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës për Luginën në vlerë 40.000 € I Dedikohet Renovimit të  shkollës fillore në Samolicë. Kryetari i Bujanocit Shaip Kamberi ka faleënderuar

Rajoni

Hiqen vijat e kuqe në Gjilan, PDK-ja sinjalizon mbështetje për Sami Kurteshin

Vetëvendosja për herë të parë hoqi vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës përmes Sami Kurteshit. Kandidati i VV-së pohoi se nuk i thotë jo asnjë partneri për koalicion,

Rajoni

Kjo është marrëveshja mes Vetëvendosjes dhe AKR-së në Prishtinë (Dokument)

Në marrëveshjen 16 faqesh që u zyrtarizua sot në një konferencë për media, nuk flitet për ndarje postesh, por për një program të përbashkët qeverisës për Prishtinën. Në marrëveshjen e

Rajoni

Sonte në “Duel–D”, debati për Prishtinën: Kush do të fitojë, Ahmeti apo Abrashi? (Sondazhi)

Sonte në emisionin “Duel D”, të RTV Dukagjini, do të përballen kandidatët për të parin e Prishtinës, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e

Rajoni

Kush e montoi rastin e Kumanovës?!

Hetimi ndërkombëtar për zbardhjen e ngjarjes në Lagjen e Trimave është vetëm një kërkesë politike, dhe jo e institucioneve përgjegjëse të drejtësisë. Ish-regjimi i përbërë edhe nga rrjeti i prokurorëve

Lajme Rajoni

Universiteti i Novi Pazarit – dega ne Presheve – Konkurs per Master

KONKURS PËR MASTER – UNIVERSITETI I NOVI PAZARIT –  DEGA NË PRESHEVË SHPALL KONKURS PËR STUDIME AKADEMIKE NJËVJEÇARE MASTER – Msc. PËR VITIN AKADEMIK 2017/2018 Departamenti i shkencave Juridike: Programi studimor:

Rajoni

Peshiq serbëve: Të gjithë e dini se Kosovën e keni humbur

Panelistë të tribunës së mbajtur në Beograd “Nyja e Kosovës” vlerësuan se nuk ka dialog të brendshëm për Kosovën, për shkak se diskutimet e filluara zhvillohen në qarqe të  ngushta,

Lugina Rajoni

Lajm i mirë: Jeni i papunë? – Gjermania kërkon mbi 1 milion punëtorë

Kërkesa për fuqi punëtore në Gjermani edhe më tej po rritet dhe në tremujorin e sivjetmë janë hapur 1.097.600 vende të punës, gjë që është 175.000 më shumë se në