religjion

Kthehu mbrapa
religjion

Hoxha nga Mitrovica elektrizon xhematin: “A tutni ju me ba dua për Sulltan Erdoganin” (VIDEO)

Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë Fatmir Latifaj i është bashkuar ‘lutjeve për Erdoganin’, ditën e xhuma duke u lutur me loqkë të zemrës për sulltan Erdoganin. Lutja e

religjion

Xhamia më e madhe në Maqedoni do të hapet në Ramazan, ja në cilin qytet! (FOTO)

Sipas Konsulencës së Shërbimeve Fetare pranë Ambasadës së Turqisë në Shkup, Xhamia e Tophanës do të jetë xhamia më e madhe në Maqedoni, me kapacitet për 3.500 persona Xhamia e

Lajme Rajoni religjion

Studimi që po trondit Europën: Kontinenti do të ‘pushtohet’ nga 76 milionë myslimanë

Popullata e besimit islam do të trefishohet deri në vitin 2050 në disa shtete të Europës, kurse në disa të tjera nuk do të ndryshojë, ka bërë të ditur qendra

religjion

Nuk është 3D por realitet, nuk keni parë kurrë një xhami si kjo (Foto)

    Duhet të jetë person me fat ai/ajo që ka mundësi ti bëj vizitë xhamisë Hamidiye që gjendet në qytetin turk Kırşehir… Kjo xhami po tërheqë vëmendjen e shumë

religjion

Hebreu që hyri në një xhami për t’u falur, ja me çfarë u përball (video)

Së fundi, në internet është shpërndarë një video me një eksperiment social që ka për qëllim të tregojë se si do të reagojnë muslimanët ndaj një hebreu, i cili futet

religjion

(VIDEO) Pas debatit Mustafa Nano ‘vlerëson’ Elvis Naçin

Pas debatit mes Imamit Elvis Naçi dhe analistit Maustafa Nano duket se janë qetësuar gjakrat. Nano tha se kjo ishte hera e parë që e shikonte dhe e dëgjonte Naçin,

religjion

Deklarata e Imamit Elvis Naçi/ Shehu: Islami është i paragjykuar, ka mllef ndaj tij

Deklarata e teologut dhe njëkohësisht imamit Elvis Naçi, nuk do ishte keqkuptuar, nëse në Shqipëri nuk do të ekzistonte një skemë e paramenduar dhe e mbushur plot me mllef, kryesisht

Lugina religjion

(VIDEO) Teologu Sedat Beqiri nga Samolica prezantoi Luginën në garat botërore MAIDE-I-KURAN,prezantimi i tij mahnitë jurinë

Në mesin e 48 shteteve Teologu Sedat Beiqri njiherit imam në xhamin e fshatit Samolic , ka prezantuar Luginën e Preshevës në garat Botërore MAIDE – I  KURAN. Imami Beqiri

Rajoni religjion

RRËZOHET MINARJA NË SFILLARE, MOTI I LIGË DËMTON SARAJIN, NUK KA TË LËNDUAR

Moti i ligë që kaploi gjatë darkës për pak minuta vendin tonë, shkaktoi goxha dëme në rajonin e Shkupit. Kështu më i godituri del të jetë fshati Sfillare e Epërme,

religjion

Shkëlzen Berisha: Myslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e sulltanit

Shkëlzen Berisha: Myslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e sulltanit Jo në emër të Skënderbeut Myslimanët e kanë të ndaluar të falen para statujave