religjion

Kthehu mbrapa
Lugina religjion

Udhëheqësit fetar urojnë muajin e Ramazanit (Video)

Me të ndëgjuar ezanin besimtarët musliman afrohen tek sofra për të bërë iftar. Kemi hyrë në muajin e madh, në muajin e mëshirës, muajin e shenjtë të Ramazanit. Profeti (a.s)

Lugina religjion

(VIDEO) Medreseja e Preshevës pavarësohet nga ajo e Novi Pazarit

Viti 2014 ishte kur për herë të parë në Preshevë është hapur Medreseja e shkollës së mesme gjë që ishte mjaft e mirëpritur nga qytetarët tanë. Udhëheqësi i këtij institucioni

religjion

(video) Çka i ndodh trupit gjatë agjërimit?

https://www.facebook.com/ndrysheofficial/videos/2132210060141611/
religjion

Hoxha nga Mitrovica elektrizon xhematin: “A tutni ju me ba dua për Sulltan Erdoganin” (VIDEO)

Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë Fatmir Latifaj i është bashkuar ‘lutjeve për Erdoganin’, ditën e xhuma duke u lutur me loqkë të zemrës për sulltan Erdoganin. Lutja e

religjion

Xhamia më e madhe në Maqedoni do të hapet në Ramazan, ja në cilin qytet! (FOTO)

Sipas Konsulencës së Shërbimeve Fetare pranë Ambasadës së Turqisë në Shkup, Xhamia e Tophanës do të jetë xhamia më e madhe në Maqedoni, me kapacitet për 3.500 persona Xhamia e

Lajme Rajoni religjion

Studimi që po trondit Europën: Kontinenti do të ‘pushtohet’ nga 76 milionë myslimanë

Popullata e besimit islam do të trefishohet deri në vitin 2050 në disa shtete të Europës, kurse në disa të tjera nuk do të ndryshojë, ka bërë të ditur qendra

religjion

Nuk është 3D por realitet, nuk keni parë kurrë një xhami si kjo (Foto)

    Duhet të jetë person me fat ai/ajo që ka mundësi ti bëj vizitë xhamisë Hamidiye që gjendet në qytetin turk Kırşehir… Kjo xhami po tërheqë vëmendjen e shumë

religjion

Hebreu që hyri në një xhami për t’u falur, ja me çfarë u përball (video)

Së fundi, në internet është shpërndarë një video me një eksperiment social që ka për qëllim të tregojë se si do të reagojnë muslimanët ndaj një hebreu, i cili futet

religjion

(VIDEO) Pas debatit Mustafa Nano ‘vlerëson’ Elvis Naçin

Pas debatit mes Imamit Elvis Naçi dhe analistit Maustafa Nano duket se janë qetësuar gjakrat. Nano tha se kjo ishte hera e parë që e shikonte dhe e dëgjonte Naçin,

religjion

Deklarata e Imamit Elvis Naçi/ Shehu: Islami është i paragjykuar, ka mllef ndaj tij

Deklarata e teologut dhe njëkohësisht imamit Elvis Naçi, nuk do ishte keqkuptuar, nëse në Shqipëri nuk do të ekzistonte një skemë e paramenduar dhe e mbushur plot me mllef, kryesisht