Sport

Kthehu mbrapa
Lugina Sport

KF.Lugina e pa kënaqur me Organizatën për Kultur Fizike (Video)

Ndërkoh ajo që po ndodh me sportin në Preshevë është vertet për të ardhur keq,prej momentit kur K.F Lugina mori vendimin nga organet Komunale dhe iu aprovua kërkesa për shfrytzimin

Sport

Atdhe Nuhiu ia merr një pikë në fund skuadrës së Bersant Celinës (Video)

Ipswich Town ka barazuar në ndeshjen e radhës në kuadër të Championship. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu ka realizuar gol në derbin ku luajnë futbollistët tonë. Në fakt,

Lugina Sport

Derbi Luginës ndahet në barazim (Foto- Video )

Derbi Luginës në mes KF Luginës dhe  KF Teërnocit ka profundus në barazim.Në këtë supersfidë u shenanigans 4 gola, ndërsa këtë spektakël e kanë përcjellë edhe një numër i madh

Sport

Igli Tare drejtori sportiv më i sukseshëm në Serin A

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare  Igli Tare sot është njeri nga drejtuesit me te suksesshem te Serise A. #IgliTare: Duhen emra te rinj per te çuar perpara futbollin shqiptar. Duhet

Lugina Sport

KF.Tërnoci dhe KF.Lugina marrin pjes në turneun Pamwarsia 2017

Dy klubet nga lugina do të jenë pjes e turneut Pamwarsia ku do zhvillohet më 25-26 nëntor në Vlor. Turne do të zhvillohet me grupmoshat U-11 dhe U-13 .  

Sport

Shaqiri vjen me asistimin e javës në Ligën Premier nga gjysma e fushës (Video)

Xherdan Shaqiri ka bërë një super asistim në ndeshjen e së hënës mbrëma. Stoke City po luan si mysafirë i Brightonit në ndeshjen e fundit të javës së 12-të të

Sport

Icardi mban në supe Interin, fitimtar edhe ndaj Atalantas (Video)

Interi i është kthyer fitoreve në Serie A pas barazimit ndaj Torinos, këtë herë fitoi ndaj Atalantas me rezultat 2-0. Kjo ishte një fitore e merituar pasi skuadra e Luciano

Sport

Xavi ende është i magjishëm, shënon nga gjuajta e lirë (Video)

Xavi ka treguar se përkundër moshës ka ende kualitet në këmbët e tij. 37-vjeçari shënoi nga gjuajta e lirë në minutën e 39-të, kjo në fitoren Al-Sadd me rezultat 4-1

Sport

Avdijaj fantastik, dy gola në fitoren e madhe të Grasshopperit (Video)

Albion Avdijaj ka qenë hero i skuadrës së tij Grasshopper në përballje me Thunin. Skuadra e famshme zvicerane ishte duke vuajtur për gol dhe trajneri Yakin vendosi ta aktivizoj super

Sport

Shkëlqeu ndaj Turqisë, FIFA e fut Sadikun në mesin e futbollistëve të javës (Foto)

Armando Sadiku ka shkëlqyer për Kombëtaren e Shqipërisë në ndeshjen miqësore ndaj Turqisë. Ylli shqiptar ka shënuar dy gola në fitoren e Shqipërisë 3-2, duke u shpallur edhe futbollisti i