Sport

Kthehu mbrapa
Sport

Sadiku asiston në fitoren Legias ndaj Arka Gdynias (Video)

Dy golat e shënuar në Kupën e Polonisë nuk e kanë ndihmuar Armando Sadikun që ta nisë si titullar ndeshjen e sotme mes Legias dhe Arka Gdynias. Sulmuesi nga Elbasani

Sport

Goli dhe nota e Bardhit në barazimin ndaj Eibarit (Foto/Video)

Enis Bardhi ka vazhduar me paraqitje të mira për Levanten në La Liga. Mesfushori shqiptar shënoi edhe gol në barazimit 2-2 ndaj Eibarit. Bardhi shënoi në minutën e 37-të të

Sport

Girona përmbys epërsinë e Realit me dy gola të shpejtë për pesë minuta (Video)

Girona ka shënuar dy gola të shpejtë në takimin e tyre në shtëpi ndaj Real Madridit duke kaluar në epërsi nga disavantazhi.   Vendasit arritën ta gjejnë golin e barazimit

Sport

Ndeshja Milan-Juventus do të ndiqet nga 730 milionë njerëz

Ndeshja derbi e javës së 11-të të kampionatit italian, Serie A, mes Milanit dhe Juventusit do të ketë numër të lart shikuesish. Milani është nikoqir i Juventusit në takimin derbi

Sport

Demhasaj kualifikon Luzernin në Kupën e Zvicrës

Sulmuesi i talentuar nga Kosova, Shkëlqim Demhasaj ka vazhduar me formën e tij të lartë në futbollin zviceran. Ylli nga Deçani tanimë ka bërë vend në formacionin bazë te Luzerni

Sport

Reali fiton me dy penallti në udhëtim ndaj inferiorëve të Fuenlabrada (Video)

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë të 1\16-të së Copa del Rey apo Kupës së Mbretit ndaj Fuenlabradas me rezultat 2-0. Zinedine Zidane kishte filluar ndeshjet me futbollistë të

Sport

Barcelona fiton ndeshjen e parë, komod në ndeshjen kthyese (Video)

Barcelona ka fituar si mysafir i skuadrës së kategorisë së tretë të futbollit spanjoll, Murcias, me rezultat 3-0. Trajneri Ernesto Valverde për këtë ndeshje i kishte pushuar të gjithë lojtarët

Sport

Interi rrezikon në fund, por mposht Sampdorian dhe merr pozitën e parë (Foto/Video)

Interi ka arritur të fitojë ndaj Sampdorias me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të të Serie A. Skuadra e Luciano Spallettit e nisi shumë mirë takimin

Sport

Unitedi vazhdon tutje në EFL Cup (Video)

Manchester Unitedi është kualifikuar në raundin e pestë (çerekfinale) të Kupës EFL (të njohur si Carabao Cup) duke fituar në udhëtim te Swansea City me rezultat 2-0. Të dy golat

Sport

Ylli i futbollit gjerman, trajner i ardhshëm i Kosovës

Burime të Gazetës Express kanë mësuar se legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthäus, do të emërohet trajner i ri i Kosovës. Lothar Matthaus, legjenda e futbollit të Gjermanisë, do të