Sport

Kthehu mbrapa
Sport

Corinthians, shpallet kampion i Brazilit

Corinthians ia ka arritur të fitojë titullin e më të mirit në Brazil, tre javë para fundit. Kampionët u kurorëzuan pas fitores së arritur në shtëpi ndaj Fluminense me rezultat

Sport

Danimarka shkruan emrin në Kampionatin Botëror, Eriksen hero i danezëve (Video)

Danimarka edhe pse nuk arriti të shënojë fitore në shtëpi ndaj Irlandës, këtë e bëri si mysafir duke fituar me rezultat 5-1. Kombëtarja daneze e nisi shumë keq takimin pasi

Sport

CAKTOHET ORARI I NDESHJEVE PËR KUPËN E BOTËS

Ngjarja më e rëndësishme e futbollit, Kampionati Botëror do të zhvillohet nga 14 qershori i vitit të ardhshëm deri 15 korrik. 30 nga 32 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin dhe

Sport

Suedia kualifikohet në Botëror Rusi 2018

Kombëtarja Suedeze ka arrit të kualifikohet në botërorin Rusi 2018 duke mposhtur Italin me rezultatin e ndeshjes së parë ku fituan 1:0.      

Sport

Turqi-Shqipëri Panuçi eksperiment me Kombëtren

Nuk ka më alibi për Panuçin. Tani është Kombëtarja e tij. Nëse në ndeshjet paraardhëse mund të thoshte se po punon mbi boshtin e lojtarëve që ishin të afruar nga

Sport

Real Madridi ka ndarë 450 milionë euro për ta kthyer Neymarin në La Liga

Ylli brazilian, Neymar mund ta thyejë përsëri rekordin botëror të transferimeve, pasi lëvizja e tij te Real Madridi mendohet të peshoj plot 450 milionë euro. Neymar u bashkua me Paris

Sport

Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Në ndeshjen e dytë të play-offit me Përfaqësueses së Kroacisë dhe Greqisë e vlefshme për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, nuk pati befasi. Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 dhe kështu kroatët

Sport

Zvicra e shqiptarëve siguron kualifikimin në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”

Kombëtarja e Zvicrës ka barazuar pa gola (0-0) në shtëpi ndaj Irlandës së Veriut në ndeshjen e dytë të “Play-Off”it, por ka arritur të kualifikohet për në Kampionatin Botëror “Rusia

Sport

26 kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror

Në Evropë, pjesëmarrjen për në Rusi vitin e ardhshëm, kanë për ta konfirmuar edhe katër skuadër, në katër përballjet e ‘Play Off’ që po zhvillohen. Në pritje të mbylljes së

Sport

Reali dëshiron ta shes Balen gjatë verës

Gareth Bale duket se po jeton muajt e fundit si futbollist i Realit të Madridit. Drejtuesit e “Los Blancos” kanë vendosur të shesin uellsiani verën e ardhshme. Dëmtimi i fundit