Sport

Kthehu mbrapa
Sport

Inter pas 6 viteve në Champions

Interi ka arritur ta fitojë ndeshjen e fundit të kampionatit në Serie A ndaj Lazios në udhëtim me rezultat 2-3. Kjo fitore ia ka siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Sport

Fikën dritat, heshtja kaplon stadiumin, vetëm një person qëndron në fushë: Momentet e fundit të Andres Iniestas në Camp Nou

Gjersa Camp Nou është i zbrazur dhe lojtarët si dhe stafi njësoj u larguan gjatë mbrëmjes, një figurë e vetmuar u la ulur vetëm në fushën e Camp Nou. Andres

Sport

Belgjika publikon listën e futbollistëve të ftuar për Botëror – ftohet Januzaj, Nainggolan jashtë

Mesfushori i Romës nuk është pjesë e skuadrës së Belgjikës në Kupën e Botës. Trajneri Roberto Martinez, ka zbuluar listën paraprake prej 28 futbollistëve që do të ftohen për Kupën

Sport

Spanja zbardh listën për Rusia 2018: Morata, Fabregas, Alonso nuk ftohen, Lopetegui befason me Monrealin

Kanë mbetur më pak se një muaj deri tek nisja e kampionatit botëror Rusia 2018. Kombëtaret kanë nisur të zbardhin listën me lojtarët që e ftuar në garën më të

Sport

Kroacia e ka publikuar listën zyrtare, emra të mëdhenj në botëror

Kroacia i ka zbuluar emrat që do të luajnë në Kampionatin Botëror, me futbollistë që vijnë nga kampionatet më të mëdha evropian.  Zlatko Dalic i ka zbuluar emrat e lojtarëve

Lugina Sport

Altin Ymeri, talenti nga Presheva që po provohet te klubi i Barcelonës

Talentët e rinj të futbollit nga komunat shqiptare në Jug të Serbisë vazhdojnë të promovohehn edhe në futbollin evropian, transmeton ZeriLugines.com Një ndër lojtarët e këtillë është edhe Altin Ymeri

Sport

Mbrojtësit e djathtë më të mirë në Angli, Hadergjonaj në mesin e më të mirëve

Kampionati anglez Liga Premier ka përfunduar me Manchester Cityn kampion të shtetit. Por skuadra kampione e Anglisë e ka në radhët e veta edhe mbrojtësin e djathtë më të mirë

Sport

Shaqirin do ta shohim përsëri në Ligën e Kampionëve, Tottenham gati ta paguajë klauzolën e gjilanasit

Xherdan Shaqiri po kalon ditët e fundit si futbollist i Stoke Cityt. Ylli nga Kosova ka rënë nga elita e futbollit anglez me skuadrën e tij por kishte paraqitje personale

Sport

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë-Shqipëri

Federata e Futbollit të Kosovës [FFK] ka njoftuar se kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen miqësore mes Përfaqësueses së Kosovës dhe Kombëtares së Shqipërisë. Më 29 maj 2018 tifozët

Lugina Sport

Edhe BBC shkruan për futbollistin nga Presheva: Do të luaj edhe për përfaqësuesen e Serbisë

Sezonin futbollistik kontravers  në Serbi e ka shënuar edhe një ngjarje pozitive , pasi në terenet serbe ka zhvilluar ndeshje edhe një shqiptarë nga Jugu i serbisë. Iljasa Zulfiu i