Sport

Kthehu mbrapa
Sport

Demhasaj i lumtur me golin e tretë në Superligën zvicerane (Video)

Shkëlqim Demhasaj ka vazhduar me formën e mirë në elitën e futbollit zviceran. Sulmuesi i talentuar ka qenë titullar me skuadrën e tij Luzern në ndeshjen ndaj Grasshopper që përfundoi

Sport

Skuadrat më të mira në top pesë ligat evropiane (Sondazh)

Deri më tani kemi parë pak skuadra që kanë treguar superioritet në fushë në këtë fillim sezoni. Në Angli është vetëm Manchester City, të cilët prijnë në Ligën Premierë me

Sport

Halimi vazhdon me gola në Danimarkë Brondby drejt titullit (Video)

Besar Halimi nuk e ma ndërmend të ndalet duke dhuriar magji në futbollin danez. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës edhe njëherë ka qenë vendimtar për skuadrën e tij Brondby. Kaltër

Sport

Milano merr ngjyrat zikaltër, kapiteni Icardi thellon krizën e Milanit dhe tregon se ky Inter është i frikshëm (Video)

Interi ka fituar ndeshjen ndaj Milanit me rezultat 3-2 në Serie A. Derby della Madonnina ishte thjesht spektakolar, me raste nga të dy anët dhe një atmosferë magjike në tribuna.

Sport

Goli i bukur i Iscos ndaj Shqipërisë erdhi me ‘tiki-taka’ – 10 lojtarë të përfshirë, 18 prekje topi, 51 sekonda (Foto/Video)

Kombëtarja e Spanjës ka fituar në shtëpi nga Kombëtarja e Shqipërisë, por goli i dytë i shënuar nga Isco Alarcon ishte i veçantë. Spanja ka kryer detyrën edhe në takimin

Sport

Maqedonia befason Italinë (Video)

Italia ka barazuar në kuadër të xhiros së parafundit të kualifikueseve të botërorit “Rusia 2018”. Italianët nuk arritën të triumfojnë para shikuesve të vetë në stadiumin “Renzo Barbara” kundër Maqedonisë

Sport

Kosova humb edhe takimin e fundit si vendas, mposhtet nga Ukraina (Video)

Përfaqësuesja e Kosovës ka humbur në shtëpi ndaj kombëtares së Ukrainës me rezultat 2-0 në takimin e vlefshëm për kualifikimet e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”.   Kosova ka humbur edhe

Sport

Spanja i shkakton humbjen e parë Panuccit si trajner i Shqipërisë (Foto/Video)

Spanja në xhiron e parafundit të kualifikueseve ka siguruar një biletë për në botërorin “Rusia 2018”.  Spanjollët triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin “Rico Perez” të Alicantes kundër Shqipërisë me

Sport

Kroacia barazon me Finlandën, rrezikon kualifikimin (Video)

Kombëtarja e Kroacisë ka barazuar në shtëpi ndaj asaj të Finlandës me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, barazim ky që ia rrezikon

Sport

Kapiteni Kane i siguron Anglisë fitoren, ‘Tre Luanët’ sigurojnë botërorin (Video)

Kombëtarja e Anglisë ka arritur fitore të rëndësishme në shtëpi 1-0 ndaj Sllovenisë.  Ndeshja nisi mirë për vendasit të cilët kishin disa gjysmë raste shënimi por pa arritur të mposhtin