Sport

Kthehu mbrapa
Lugina Sport

Altin Ymeri, talenti nga Presheva që po provohet te klubi i Barcelonës

Talentët e rinj të futbollit nga komunat shqiptare në Jug të Serbisë vazhdojnë të promovohehn edhe në futbollin evropian, transmeton ZeriLugines.com Një ndër lojtarët e këtillë është edhe Altin Ymeri

Sport

Mbrojtësit e djathtë më të mirë në Angli, Hadergjonaj në mesin e më të mirëve

Kampionati anglez Liga Premier ka përfunduar me Manchester Cityn kampion të shtetit. Por skuadra kampione e Anglisë e ka në radhët e veta edhe mbrojtësin e djathtë më të mirë

Sport

Shaqirin do ta shohim përsëri në Ligën e Kampionëve, Tottenham gati ta paguajë klauzolën e gjilanasit

Xherdan Shaqiri po kalon ditët e fundit si futbollist i Stoke Cityt. Ylli nga Kosova ka rënë nga elita e futbollit anglez me skuadrën e tij por kishte paraqitje personale

Sport

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë-Shqipëri

Federata e Futbollit të Kosovës [FFK] ka njoftuar se kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen miqësore mes Përfaqësueses së Kosovës dhe Kombëtares së Shqipërisë. Më 29 maj 2018 tifozët

Lugina Sport

Edhe BBC shkruan për futbollistin nga Presheva: Do të luaj edhe për përfaqësuesen e Serbisë

Sezonin futbollistik kontravers  në Serbi e ka shënuar edhe një ngjarje pozitive , pasi në terenet serbe ka zhvilluar ndeshje edhe një shqiptarë nga Jugu i serbisë. Iljasa Zulfiu i

Lugina Sport

(VIDEO) Atletët nga Kosova triumfojnë në garën tradicionale “Rahovica 2018”

Përfundoi gara tradicionale e atletikës “Rahovica 2018” me pjesëmarrë nga Kosova, Maqedonia, Shqipëria si dhe vendet nikoqire komuna e Preshevës dhe Bujanocit. Përveç përfaqësuesve politik lokal në këtë ngjarje sportive

Sport

Interi dhe PSG shfaqin interesim për Bardhin

Enis Bardhi është cak i Interit dhe Paris Saint Germainit, kështu raporton ESPN. Mesfushori i cili mbush 23 vjet në korrik është nën kontratë me Levanten deri në vitin 2020,

Sport

Gjashtë trofe me Atletico Madridin, Simeone në histori të klubit

Trajneri Diego Simeone është duke e festuar trofeun e gjashtë me Atletico Madridin.  Pas tre sezoneve, pavarësisht se konkurronin me më të mirët, ata nuk kishin arritur të fitonin asnjë

Sport

Atletico Madridi nënshtron Marseillen dhe fiton Ligën e Evropës

Atletico Madridi është kampion i Europa League, pasi në finalen e garës sekondare të UEFA-s e ka mposhtur Olympique de Marseille. Ndeshja e zhvilluar në Parc Olympique Lyonnais në Decines-Charpieu

Lugina Sport

KF Lugina mposht KF Alakincë me rezultat 4:0 (Video)

Te dielën më 13 maj në stadiumin e qytetit të Preshevës është luajtur derbi i Javës së 21  e ligës së rrethit të Pçinjës ku  K.F. Lugina ishte  nikoqir i