Sport

Kthehu mbrapa
Sport

Lazio shpreh interesim për Memushajn

Ledian Memushaj kandidat për t’u transferuar te Lazio në këtë merkato verore. Sikurse ka zbuluar Corriere dello Sport, mesfushori shqiptar i është ofruar drejtuesve lazialë, të cilët janë në kërkim

Sport

Bale “i paprekshëm”, nuk largohet nga Reali

Real Madridi raportohet se do të refuzojë shitjen e Gareth Bale gjatë kësaj vere, përkundër raportimeve rreth të ardhmes së tij. Mediat spanjolle së fundmi kanë raportuar se uellsiani ka

Lajme Lugina Sport

Shkëlqim Mahmuti nga Tërnava e ardhmja e futbollit Evropian

I riu nga Presheva, më saktesisht nga fshati Tërnavë, i cili jeton në qytetin e Sargansit te Zvicres, Shkelqim Mahmuti (1999), sot me ftese te klubit te Liges se Pare

Sport

Arsenali ofron 30 milionë euro për Turanin

Arsenali raportohet se ka ofruar 30 milionë euro për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Arda Turan. Sipas “Marcas”, klubi katalonas është i hapur për të larguar 30-vjeçarin këtë verë, nëse

Sport

Europa League: Kundërshtarët e Tiranës, Skënderbeut, Partizanit dhe Shkëndijës (Foto)

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr edhe shorti për çiftet për raundet kualifikuese të Europa League. Krahas Prishtinës, këtë sezon marrin pjesë ekipet nga Shqipëria: Partizani, Skënderbeu dhe Tirana, si

Sport

Hysaj vlen më shumë se James, Isco, Bonucci e Alex Sandro

Elseid Hysaj është ndër futbollistët më të kushtueshëm në botë. Përfundimi ka ardhur nga Observatori i Futbollit CIES, në përllogaritjet për vlerën e re të lojtarëve. Një studim i bazuar

Sport

​De Biasi u përgjigjet kritikave: Ekipi gjeti motivimin

Na shërbeu shumë fakti që qëndruam dy javë bashkë për të gjetur motivimin e duhur të këtyre lojtarëve, që e çuan këtë skuadër në Europian”, ishte deklarata e De Biasit

Sport

Verratti shumë afër Barcelonës, ky është formacioni i frikshëm me mesfushorin italian (Foto)

Marco Verratti është shumë afër transferimit në Barcelonë. Barcelona ka vendosur që të hap arkën. 100 milionë euro, kaq është shifra që katalanasit pritet të paguajnë për mesfushorin italian të

Sport

Lojtari i ri i Milanit i kundërpërgjigjet Ronaldos

Andre Silva, i cili do ta veshë fanellën e Milanit sezonin e ardhshëm, ka falënderuar Ronaldon për fjalët e mira. Sulmuesi i talentuar i Portugalisë, Andre Silva, ka kaluar me

Sport

“AS” zyrtarizon transferimin e parë të Real Madridit (Foto)

“Zyrtare: Vallejo qëndron në Real sezonin e ardhshëm”, ky është titulli i të përditshmes spanjolle “AS”, që ka bërë të ditur se mbrojtësi i ri spanjoll do të zëvendësojë Pepen,