Sport

Kthehu mbrapa
Sport

Majlinda Kelmendi shpallet xhudistja më e mirë në botë (Foto)

Majlinda Kelmendi sapo është shpallur xhudistja më e mirë në botë për ciklin olimpik 2012-2016, në galambrëmjen e mbajtur sonte në Hungari, ku u zgjodhën femra dhe mashkulli më i

Sport

United kontakton Verrattin

Manchester United ka mbajtur bisedime me mesfushorin e Paris Saint-Germain, Marco Verratti. Tuttomercatoëeb shkruan se Djajtë e Kuq kanë mbajtur bisedime me mesfushorin. Zyrtarë të Unitedit janë takuar me reprezentuesin

Sport

Mourinho: Dua të qëndroj për 15 vite këtu

Jose Mourinho nuk është i përkohshëm në Old Trafford, portugezi dëshiron të bëhet një pasues i denjë i Alex Ferguson për të lënë një trashëgimi të rëndësishme te Manchester United.

Sport

Thiago: Donnarumma ka të ardhme të madhe para, Icardi lojtar i madh

Edhe Bayern Munich është pjesë e International Champions Cup në Kinë së bashku me Interin, Milain e shumë skuadra tjera. Për këtë ka folur edhe Thiago Alcantara, i cili ka

Sport

Zyrtare: U kërkua nga të gjitha skuadrat e mëdha, por Coulibaly nënshkruan me Udinesen (Foto)

Mamadou Coulibaly është lojtari më i ri i skuadrës italiane, Udinese. Udinese ka njoftuar se ka nënshkruar zyrtarisht për dy milionë euro me mesfushorin e talentuar, Coulibaly. 18-vjeçari ka ardhur

Sport

Barçës i dështon transferimi i Paulinhos

Barcelona ka dështuar në transferimin e Paulinhos nga klubi kinez Guanzhou Evergrande. Muajin e kaluar është raportuar se gjiganti spanjoll ishte interesuar në transferimin e brazilianit, i cili më parë

Sport

Në 12 vite, Lionel Messi e ka rinovuar kontratën tetë herë – Gjithmonë në rritje paga, por edhe klauzola e lirimit

Me rinovimin e fundit të kontratës deri në vitin 2021, shkon në tetë numri i herëve që e ka bërë këtë gjë ylli argjentinas me ekipin e parë të Barcelonës.

Lugina Sport

(FOTO) KK Presheva Lions mbajti provimin e karatesë për brezat e ndryshëm

Klubi i Karates Presheva Lions sot k mbajtur provimin e garuesve për breza të ndryshëm. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë adhurues të këtij sporti luftarak prindër dhe mysafirë nga

Lugina Sport

(VIDEO) Falë humanistit Avni Hafuzi të rinjtë nga Presheva për herë të parë po marrin pjesë në garat Olimpike për fëmijë, që po mbahen në Austri

Sportistë e rinj nga Presheva këtë vikend kanë udhëtuar në qytetin Mekl të Austrisë ku po marrin pjesë në Olimpiadën me karakter ndërkombëtarë. Sportistë tanë kanë mahnitur organizatorët pasi në

Sport

Debutim me gol i Rrahmanit me Dinamon e Zagrebit (Video)

Qendërmbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, i kthyer gjatë kësaj vere në skuadër, realizoi gol prej ndeshjes së parë me gjigantët kroatë. Dinamo fitoi 4-0 miqësoren e luajtur përballë FC Muras