Teklologji

Kthehu mbrapa
Teklologji

Apple në gjyq për shkak të kufjeve “të rreme”

Një gjykatë amerikane ka vendosur të ndërmarrë veprime ligjore kundër Apple për shkak se kufjet e kompanisë nuk mbajnë baterinë ashtu sikurse është reklamuar. Shtatë konsumatorë nga qytete të ndryshme

Teklologji

Banka zvicerane zëvendëson shtatë punonjës me pesë robotë

Banka zvicerane St.Galler Kantonalbank (SGKB) ka zëvendësuar shtatë punonjës me pesë robotë dhe menaxhmenti është shumë i kënaqur me rezultatet, përcjell albinfo.ch. Robotët kryejnë të njëjtat detyra si njerëzit, por

Teklologji

BITCOIN është bixhoz?

Bitcoin është ‘bixhoz’ dhe ne do të zhvillojmë rregullore rreth tij, thotë kreu i Bankës qendrore të Kanadasë. Stephen Poloz, guvernator i Bankës së Kanadasë, e quajti tregtimin e bitcoin

Teklologji

Modelet e avancuara të telefonave me ekranin 18:9 që kushtojnë nën 100 funte

Pasi LG G6 lansoi ekranin 18: 9 në botën e telefonave të mençur, një grup tjetër e kanë ndjekur trendin me telefonat e tyre dhe tani çmimi sapo u zvogëlua.

Teklologji

Fillon ueb-samiti më i madh në botë (Foto/Video)

Për herë të dytë me radhë është duke u mbajtur ueb-samiti më i madh në botë në Lisbonë të Portugalisë. Organizatorët e ueb-samitit kanë arritur të bashkojnë afro 60 mijë

Teklologji

Stabilizohet prodhimi i komponentëve Face ID për iPhone X

Analisti i KGI Securities, Ming-Chi Kuo, në raportin e tij më të ri sugjeron se është stabilizuar prodhimi i komponentëve të nevojshme për Face ID. Kjo do të thotë se

Teklologji

HTC U11 Life vjen me Android Oreo

Më herët gjatë këtij muaji ishte raportuar se HTC U11 Life do të kushtojë rreth 400 euro dhe tash ka raportime të reja për çmimin e pajisjes. Kur është në

Teklologji

Mësohet çmimi i telefonit Nokia 2

HMD Global prezantoi zyrtarisht telefonin Nokia 2. Pajisja vjen me ekran prej 5 inç HD dhe me procesor Qualcomm Snapdragon. Në anën e pasme ndodhet kamera me 8MP, ndërsa në

Teklologji

iPhone 8 dhe 8 Plus, telefonat më të dobët të Apple?

Kina është një nga tregjet më të mëdha të Apple, por duket se iPhone 8 dhe 8 Plus nuk po shiten shumë mirë atje. Që nga nisja e iPhone X

Teklologji

BlackBerry Motion shfaqet në publik

Krypton është quajtur “BlackBerry Motion”. Ne kishim parë vetëm pjesën e prapme të telefonit, të veshur në materialin më të preferuar të BB-it – fibër karboni. Tani ne kemi një