Teklologji

Kthehu mbrapa
Teklologji

Oppo F5 vjen gjatë muajit tetor?

Telefoni i parë i Oppo 18: 9 po afron drejt zbulimit zyrtar. Oppo F5, i cili ka fokusin e saj në fotot  selfie, bëri një paraqitje të re falë një

Teklologji

Huawei Mate 10 certifikohet, para lansimit zyrtar

A mund të jetë ky Huawei Mate 10? Thuhet se ka një ekran me 5.9 “me rezolucion 1,080 x 2,160px (që është 1080p zgjeruar në 18: 9) dhe kjo është

Teklologji

iPhone X me procesor të njëjtë si iPhone 8, mësoni sa do të kushtojë

Modeli më i ri i Apple, iPhone X, i prezantuar sonte, do të ketë procesor të njëjtë sikur iPhone 8- çipin A11 Bionic. Pajisja do të ketë bateri më të

Opinione Teklologji

Çfarë mund të ndodhë me BitCoin-in më 1 gusht?

Urim Bina   Bitcoin Cash! Pritet monedha e re që do të ndahet nga Bitcoini. Çka duhet të bëjnë ata që zotërojnë Bitcoinin dhe çka duhet të dimë se do

Teklologji

Prezentohet gjenerata e re e ushtarit Rus

Qendra per hulumtime ushtarake ruse ka paraqitur per publikun gjeneraten e re te pasjeve dhe veshjeve moderne te ushtarit rus, prototipi i pare i lansuar per publikun permban helmete super moderne te

Teklologji

Sulm tjetër kibernetik po prek mbarë globin

Një sulm i ri dhe më i fuqishëm kibernetik ka shkaktuar shqetësime të mëdha në të gjithë Europën dhe duket se është përhapur anembanë globit. Mbi 80 kompani në Rusi