Tag "Ardita Sinani"

Kthehu mbrapa
Lugina

PVD nominon Ardita Sinanin kandidate për kryetare të Preshevës

Dega e Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë mbajti mbledhjen e saj dhe diskutuan përgaditjet për zgjedhjet e parakohshme lokale të 24 dhjetorit. Kryetarja, Ardita Sinani foli para delegatëve të

Lugina

PVD, këshilli i dhunshëm i imponuar nga Beogradi, parasheh edhe protesta gjithëpopullore

Partia për Veprim demokratik në konferencën e sotme për media ka dalë me qëndrime konkrete për situatën e krijuar në komunën e Preshevës pas emërimit të këshillit të dhunshëm në

Lugina

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq emëron Shqiprim Arifin kryetar të organit të përkohshëm të Preshevës

Qeveria serbe ka marrë vendim për emërimin e organit të përkohshëm në Komunën e Preshevës pas humbjes së shumicës nga pushteti lokal në Preshevë. Për kryetar të këti organi Kryetarja

Lugina

Sinani e Salihu, teket dhe inatet e këshilltarëve do të sjellin pasoja të mëdha tek qytetarët, populli do ti gjykojë

Kryetarja e komunës së Preshevës Ardita Sinani dhe kryetari i kuvendit Sami Salihu kanë marrë pjesë në debatin e organizuar nga Qendra për avokim dhe zhvillim të demokracisë në Preshevë.

WebTV

Zëri Politik – Znj.Ardita Sinani, kryetare e komunës së Preshevës (Video)

z. Ardita Sinani – Kryetarja e komunes se Presheves ne interviste per RTV ALDI ne emisionin Zeri Politik

Lugina

Kryetarja Preshevës uron nxënësit për vitin e ri shkollorë

Kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani me rastin e fillimit të vitit të ri shkollorë ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për një vit të mbarë arsimorë. Kryetarja e komunës

Lugina

Kryetarja e Preshevës Ardita Sinani: të ruhet qetësia, kuvendi ende nuk është shpërbërë

Kuvendi Komunal në Preshevë nuk arriti që të mbajë seancën e pestë në mungesë kuorumi dhe ligjërisht ky institucion do të shpërbëhet, duke qenë se ligji për qeverisje lokale parasheh

Lajme Lugina

(VIDEO) Në ditën e festës së Fitër Bajramit, kryetarja Ardita Sinani viziton Bashkësinë Islame të Preshevës

Në ditën e Fitër Bajramit kryetarje Komunës së Preshevës me shefin e kabinetit Driton Bilallin vizituan bashkësinë Islame të Preshevës në Preshevë ku u prit nga myftiu i Bashkësisë Islame