Tag "Barcelona"

Kthehu mbrapa
Sport

Barcelona e paralajmëron Interin për Rafinhan

Drejtori i Barcelonës, Ariedo Braida, ka thënë se Interi duhet të vendos për Rafinhan pasi ka klube të tjera të interesuara.  Rafinha u bashkua me Interi në një huazim prej

Sport

Fikën dritat, heshtja kaplon stadiumin, vetëm një person qëndron në fushë: Momentet e fundit të Andres Iniestas në Camp Nou

Gjersa Camp Nou është i zbrazur dhe lojtarët si dhe stafi njësoj u larguan gjatë mbrëmjes, një figurë e vetmuar u la ulur vetëm në fushën e Camp Nou. Andres

Lugina Sport

Altin Ymeri, talenti nga Presheva që po provohet te klubi i Barcelonës

Talentët e rinj të futbollit nga komunat shqiptare në Jug të Serbisë vazhdojnë të promovohehn edhe në futbollin evropian, transmeton ZeriLugines.com Një ndër lojtarët e këtillë është edhe Altin Ymeri

Sport

Barça dhe Monaco kishin marrëveshje, Mbappe prishi gjithçka?

Kylian Mbappe thuhet se ka mohuar transferimin e tij te Barcelona edhe pse katalunasit kishin marrëveshje me Monacon. Sipas gazetës së njohur franceze L’Equipe, Barcelona dhe Monaco kishin rënë dakord për

Sport

Në rast të largimit të Barcelonës nga La Liga, te cila ligë evropiane do dëshironit të vazhdonte garat Barça (Sondazh)

Katalunasit kanë vendosur, ata duan të ndahen nga Spanja. Në referendumin e organizuar mbi 90 për qind të votueseve votuan për pavarësi të krahinës së Katalunisë. Kjo në mes të

Sport

Messi me katër gola i jep Barcelonës fitoren e pestë me radhë (Video)

Barcelona e ka mposhtur me rezultat të thellë 6-1 Eibarin në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të La Ligas. Ndeshjen e zhvilluar në Camp Nou, trajneri Ernesto Valverde,

Sport

Hakmerret Barca, nënshtron Juven në Camp Nou (Video)

Barcelona është treguar skuadër tepër e fortë për Juventusin në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma në Camp Nou. Katalunasit

Sport

Barcelona ‘shkatërron’ Espanyolin, Messi shënon het-trik (Video)

Barcelona ka fituar ndaj Espanyolit në derbin lokal të Katalunisë me rezultat 5-0 falë het-trikut të yllit kryesor të skuadrës, Lionel Messi dhe një goli të shënuar nga Gerard Pique

Sport

Di Maria- Barcelona, ky lajmi i fundit është fantastik për tifozët e Barçës (FOTO)

Angel Di Maria i ka kërkuar trajnerit të PSG-së Unai Emery që ta lërë të largohet nga klubi për t’u bashkuar me Barcelonën. Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka kërkuar nga

Sport

Barçës i dështon transferimi i Paulinhos

Barcelona ka dështuar në transferimin e Paulinhos nga klubi kinez Guanzhou Evergrande. Muajin e kaluar është raportuar se gjiganti spanjoll ishte interesuar në transferimin e brazilianit, i cili më parë