Tag "BDL"

Kthehu mbrapa
Lugina

BDL dhe NRP dorëzuan listën zgjedhore

Bashkimi Demokratik i Lugines dhe Nisma e Re Për Preshevën kanë dorëzuar listën e këshilltarëve të mundshëm për asamblen e ardhshme komunale. Më datë 24 dhjetor BDL – NRP  do

Lugina

PVD dhe BDL reagojnë ndaj diskriminimit të Rtv Preshevës nga Organi i përkohshëm

Ish kryetarja e Preshevës Ardita Sinani dhe njiherit kryetare e degës së PVD-ës në Preshevë, ka reaguar ndaj organit të përkohshëm të pushtetit lokal mbi diskriminimin e Rtv Presheva në

Lugina

(VIDEO) PDSH, PVD, BDL e UDSH me qëndrim të përbashkët kundër qeverisë së Serbisë mbi emërimin e organit të përkohshëm me në krye Shqiprim Arifin

PDSH , PVD , BDL dhe UDSH kanë dalë me qëndrim të përbashkët se nuk do të përkrahin organin e  përkohshëm të vendosur ditë më parë nga qeveria serbe mbi

Lugina

Shpërthen Skender Destani- Shqiprim Arifi ka ardh me mision që të shkatrroj substancën kombëtare në Luginë

ORGANI I DHUNSHEM I VENDOSUR NGA QEVERIA E SERBISE NE KUNDERSHTIM ME LIGJIN DHE INTERESAT E PRESHEVAREVE ,BDL JO QE NUK E PRERKRAH ,POR E SHIKON ME NEVERI. Është ky