Tag "bisedimet"

Kthehu mbrapa
Rajoni

Dialogu i bllokuar, tre muaj nga takimi i fundit

Megjithëse të dyja palët ishin dakorduar që pas pushimeve të verës të ketë një intensifikim të takimeve në kuadër të dialogut të Brukselit kanë kaluar tre muaj prej herës së

Rajoni

Vuçiq: Kompromis me Kosovën do të ishte kur “të dyja palët të jenë të pakënaqura”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në prezencën e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka deklaruar se nuk funksionon

Rajoni

MOGHERINI KONFIRMON VAZHDIMIN E DIALOGUT KOSOVË – SERBI

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka konfirmuar se këtë javë, në Bruksel do t’i takojë presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçin dhe Aleksandar Vuqiçin, me të

Rajoni

Thaçi: Po hapet një faze e re në bisedimet në mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se sot në Bruksel, pas takimit me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiq, kanë diskutuar hapjen e një faze të re të bisedimeve.