Tag "Botërori"

Kthehu mbrapa
Sport

Andres Iniesta pensionohet nga kombëtarja e Spanjës

Andres Iniesta ka bërë të ditur se është pensionuar nga kombëtarja, pas eliminimit të Spanjës nga Kampionati Botëror. La Roja pësoi nga nikoqiri Rusia pas ekzekutimit të penalltive dhe ky

Sport

Kroacia e ka publikuar listën zyrtare, emra të mëdhenj në botëror

Kroacia i ka zbuluar emrat që do të luajnë në Kampionatin Botëror, me futbollistë që vijnë nga kampionatet më të mëdha evropian.  Zlatko Dalic i ka zbuluar emrat e lojtarëve

Sport

(VIDEO) Bolivia ndal me barazim Brazilin e yjeve

Kombëtarja e Brazilit nuk ka arritur të fitoj në udhëtim te Bolivia, por ka arritur të vazhdoj serinë pa humbje duke barazuar me rezultat 0-0. Brazili i Tites ka vazhduar

Sport

FOTO/ Njihuni me 6 ekipet e para që janë kualifikuar për në Botëror

Kombëtarja e Belgjikës me fitoren e sotme ndaj Greqisë me rezultatin 1-2 në transfertë, ka siguruar direkt kualifikimin në “Rusi 2018”. Para saj përveç Rusisë që është vendëse, kualifikimin e