Tag "Bujanoc"

Kthehu mbrapa
Lugina

Pushohet nga puna ish luftëtari i UÇPMB-ës në Bujanoc, reagon shoqata

Samet Iseni, me një përvojë rreth shtatëvjeçare, në Radiotelevizionin e Bujanocit, pushohet nga puna, me arsyetimin se kjo shtëpi mediale, nuk ka nevojë për veprimtarinë e tij, në fushën e

Lajme Lugina

REAGIM – BIPBM KBI Bujanoc

R E A G I M   Komisioni i lëndës të mësimit fetar Islam për shkollat shqipe në Luginë të Preshervës reagon ashpër ndaj manipulimeve të Fikret Limanit nëpër shkollat

Lugina

Në shkollat e Bujanocit dhe Preshevës tepricë teknologjike, disa mësimdhënës do të mbeten pa punë

Fenomeni i zbrazjes së shkollave do të prekë dukshëm edhe komunat shqiptare në Luginë të Preshevës, ku në këtë rast me largim nga puna do ta pësojnë mësimdhënësit. Sipas listës

Lugina

Jonuz Musliu ia drrason deputetit të SNS-ës, ne do të luftojmë për të drejtat tona

Kryetari i Lëvizjes së Progresit Demokratik Junuz Musliu në një deklaratë të tij iu është përgjigjur deputetit popullor nga Bujanoci, Nenad Mitroviqit i cili kishte deklaruar se nuk është në