Tag "deponia"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Eliminohet rreziku në urën që lidh Shoshajën me Corroticën

Ura që lidhë fshatin Shoshajë dhe Corroticë, po thuajse ishte shndërruar në urën e makthit dhe rrezikut për jetën e qytetarëve që qarkullonin në këtë rrugë. Ura nuk plotësonte asnjë

Lugina

Papërgjegjshmëri, hedhin mbeturinat dhe i ndezin, intervenon Moravica

Deponia e qytetit në mines ishte pressure nga zjarri. Ky akt vie nga qytetarë të pandërgjegjshëm të cilët në mënyrë tinëzare hedhin mbeturinat dhe I ndezin ato duke mos menduar