Tag "Inter"

Kthehu mbrapa
Sport

Icardi vesh Milanon me ngjyrat zikaltër, argjentinasi edhe një herë heroi i Interit

Ashtu si në shumë ndeshje, edhe ndaj Milani është Mauro Icardi ai që gjithmonë shfaqet kur skuadra e tij ka më së shumi nevojë. Me golin e tij, Interi e

Sport

Interi ofron 50 milionë euro për Benzeman

Skuadra e Interit ka bërë gati 50 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzema gjatë kësaj vere. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja italiane

Sport

Interi dhe PSG shfaqin interesim për Bardhin

Enis Bardhi është cak i Interit dhe Paris Saint Germainit, kështu raporton ESPN. Mesfushori i cili mbush 23 vjet në korrik është nën kontratë me Levanten deri në vitin 2020,

Sport

Interi tregon karakter ndaj Veronas, kthehet në pozitën e dytë (Video)

Interi ka shënuar fitore edhe në udhëtim ndaj Veronas me rezultat 2-1 në një ndeshje mjaft të luftuar në stadiumin Marc’Antonio Bentegodi. Nerazzurët e nisën takimin më mirë duke dominuar,

Sport

Milano merr ngjyrat zikaltër, kapiteni Icardi thellon krizën e Milanit dhe tregon se ky Inter është i frikshëm (Video)

Interi ka fituar ndeshjen ndaj Milanit me rezultat 3-2 në Serie A. Derby della Madonnina ishte thjesht spektakolar, me raste nga të dy anët dhe një atmosferë magjike në tribuna.

Sport

Interi ndalet nga Bologna, barazim në ‘Renato Dall’Ara’ (Video)

Bologna me një lojë të mirë ka arritur ta ndal Interin në barazim 1-1 në ndeshjen hapëse të javë së pestë në Serie A. Bologna e nisi mjaftë mirë takimin

Sport

Super Interi, vazhdon me fitore (Video)

kuadra e Interit ka vazhduar me fitore në Serie A. Edhe në xhiron e tretë klubi i Luciano Spallettit arkëton tre pikë të mëdha. Neorazzurët mposhtën 2 me 0 ekipin

Sport

Interi befason të gjithë me blerjen e fundit (FOTO)

Yann Karamoh do të nënshkruajë me Interin. Inter ka mirëpritur ardhjen e një përforcimi të ri. Yann Karamoh ka mbërritur në Milano për të zyrtarizuar transferimin te skuadra nga Giuseppe

Sport

Klubi i madh italian ofertë për Manajn

Edhe pse rezultoi një nga sezonet me të dështuara, ofertat për sulmuesin Rei Manaj nuk kanë të mbaruar. Pas pistës gjermane dhe asaj portugeze që mesa duket nuk i pëlqyen