Tag "Kf Lugina"

Kthehu mbrapa
Lugina Sport

(VIDEO) Lugina merr tri pikë në tavolinë

K.F. ”Lugina” ndeshjen e saj të radhës duhej të përballej me  K.F ”Rota”. Ekipi musafirë nuk udhëtoi drejt Preshevës, duke bërë që KF Lugina ti merr tri pikë në tavolinë.

Lugina Sport

KF Lugina mposht KF Alakincë me rezultat 4:0 (Video)

Te dielën më 13 maj në stadiumin e qytetit të Preshevës është luajtur derbi i Javës së 21  e ligës së rrethit të Pçinjës ku  K.F. Lugina ishte  nikoqir i

Lugina Sport

Iljasa Zulfiu futbollisti i parë nga Lugina që luan për një klub serb KF Radnik

Ekipet Serbe si duket e kanë kuptuar se është e pamshmangshme që të kenë futbollistë shqiptarë në radhët e skuadrave të tyre. Dhe ky akull është thyer nga KF Radnik

Lugina Sport

(Video) KF Lugina pa fat, merr vetëm një pikë si musafire e KF Vihor Kondiva

Kf Lugina xhiron e tretë në kuadër të ligës regjionale të Rrethit të Pçinjës e ka  zhvilluar si musafire e KF Vihor Kondiva. KF Lugina e nisi mirë takimin me

Sport

(Video) KF Lugina deklason BSK e Bujanocit me rezultat 7:0

Sezoni 2017/2018, Kf Lugina e ka filluar furishëm, duke treguar se këtë sezon ata janë pretendentët kryesorë për titull. Ndeshja është zhvilluar në stadiumin e Miratocës, ku prezent ishin edhe