Tag "kufiri"

Kthehu mbrapa
Lugina

Për 24 orë 150.000 pasagjer kaluan kufirin e Preshevës

Sipas Drejtorisë së Policisë Kufitare, kontrollet kryhen në kohën më të shpejtë të mundshme, kështu që pritjet ende minimizohen pavarësisht intensitetit të lartë. – Për shkak të punës së policisë

Lugina

(VIDEO) Talat Xhaferi zotohet për hapjen e kufirit Miratoc – Llojan

Pas vizitës në Serbi, kryeparlamentari Talat Xhaferi ka vizituar edhe komunën e Preshevës. Në takimin e realizuar me kryetarin e komunës dhe të kuvendit Sami Salihu, temë kyçe ishte hapja

Lugina

(VIDEO) Në kufirin e Preshevës kapen kokainë me vlerë 300.000 euro (video, foto)

300 mijë euro vlerë e kokainës është kapur në pikë kalimin kufitarë në Tabanoc të Preshevës. Doganierët , në bashkëpunim me policinë në dalje të vendit kanë ndaluar tentim kontrabandimin

Lugina

Mërgimtari shqiptar apel ministrit Edmond Ademi: Dil në Tabanoc! (FOTO)

Aktivisti shqiptar në diasporë, Alisetar Ramadani, apelon te ministri për diasporë, Edmond Ademi që të interesohet më tepër për pengesat që po hasin mërgimtarët gjatë ardhjes në vendlindje. “Ju si

Lugina Rajoni

Kolona të gjata në kufirin Preshevë – Tabanoc, mërgimtarët fajësojnë policinë e Maqedonisë (FOTO)

Kolona të gjata janë regjistruar nga orët e mëngjesit në pikën kufitare Preshevë – Tabanoc, ndërsa kjo është bërë pas fluksit të madh të mërgimtarëve që po vijnë për pushime