Tag "Lista Serbe"

Kthehu mbrapa
Lugina

Lista serbe certifikohet me numrin 7, synojnë 3 këshilltarë në kuvendin komunal

Partitë politike serbe në Preshevë janë unifikuar dhe në zgjedhjet lokale të 24 dhjetorit do të marrin pjesë me listën e përbashkët  Aleksandër Vuçiç-  Vetëm për Serbinë me numrin 7.

Rajoni

Trajkoviq: Lista Serbe mund ta thyejë sistemin e UÇK-së

Politikanja serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq ka thënë se Lista Serbe mund të luajë një rol historik në thyerjen e siç ka thënë ajo të ashtuquajturës ” “Ushtri Çlirimtare e

Rajoni

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror serb, RTS. “Nuk do

Rajoni

Kushtet e Listës Serbe frenojnë formimin e institucioneve

Lista Serbe është e gatshme që të jetë partner konstruktiv në institucionet e ardhshme të Kosovës dhe të punojë për përparimin e pozitës së të gjithë qytetarëve, e në veçanti