Tag "Maqedoni"

Kthehu mbrapa
Rajoni

KSHZ: BDI UDHËHEQ NË 12 KOMUNA, LSDM UDHËHEQ NË SHKUP DHE NË 50 KOMUNA

Nga 98,22 për qind të votave të përpunuara ose nga 3.418 gjithsej 3.480 vendvotime kandidatët për kryetar komune nga LSDM-ja udhëheqin në 50 komuna, nga VMRO-DPMNE në nëntë, BDI-ja me

Rajoni

Ja pse u largua stafi diplomatik serb nga Shkupi, dalin infot e para, mollë sherri Kosova?!

Republika e Kosovës dhe pranimi i saj në UNESCO po del se është arsyeja e largimit të tërë stafit diplomatik nga ambasada serbe në Shkup. Sipas burimeve të agjencisë Makfax,

Rajoni

‘Dridhet’ Zaevi, shqiptarët gati Planin “B”

Në kohën kur partitë maqedonase, gjegjësisht kryeministri i ri Zoran Zaev po shprehin hamendje dhe rezerva për platformën shqiptare, gjithnjë e më tepër po dalin në pah alternativa tjera për

Rajoni

Pamje të reja të dëmeve të tërmetit të sotëm në Ohër dhe Resnjë

Pamjet më të reja nga rajoni i Ohrit dhe i Resnjës tregojnë për dëme jo të mëdhaja të tërmetit të sotëm në këtë rajon, që ishte me fuqi prej 5.1

Lajme Rajoni

Ky është njësiti i parë i UÇK-së në Tanushë në shkurt të vitit 2000 (FOTO)

Në fillim të vitit 2000 ishin formuar edhe njësitet e para të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Maqedoni. Njësiti i parë ishte stacionuar në Tanushë në shkurt të vitit 2000, informon