Tag "Messi"

Kthehu mbrapa
Sport

Venezuela trondit Argjentinën në mes të Buenos Airesit (Video)

Kombëtarja e Argjentinës është shokuar në stadiumin Estadio Antonio Vespucio në Buenos Aires para tifozëve të vet. Albicelestët nuk arritën asgjë më shumë se sa një barazim 1-1 ndaj Venezuelas

Sport

Në 12 vite, Lionel Messi e ka rinovuar kontratën tetë herë – Gjithmonë në rritje paga, por edhe klauzola e lirimit

Me rinovimin e fundit të kontratës deri në vitin 2021, shkon në tetë numri i herëve që e ka bërë këtë gjë ylli argjentinas me ekipin e parë të Barcelonës.

Magazina Sport

KUSH ISHIN TË FTUARIT NË DASMËN E MESSIT

Qyteti i Rosario mbrëmë mirëpriti disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit, respektivisht ish lojtarët e Barcelonës dhe të tashmit. Arsyeja ishte dasma e Lionel Messit me Antonella Roccuzzo.